Ogłoszenia parafialne – 29.09.2019 r.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Am 6,1a.4-7) Lekkomyślność bogaczy.

Psalm 146: Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego.

II czytanie: (1 Tm 6,11-16) Zachować przykazanie nieskalane aż do przyjścia Chrystusa.

Ewangelia: (Łk 16,19-31) Przypowieść o bogaczu i Łazarzu.

Przypowieść Jezusa stawia przed naszymi oczami obraz tego świata, gdzie niewielka grupa ludzi pławi się w bogactwach, a wielka rzesza cierpi biedę i obojętność. Odwrócenie sytuacji w życiu przyszłym to prorocka obietnica obudzenia sumień bogatych, a zarazem zapewnienie wszystkich, że Bóg nie jest obojętny na tę sytuację i Jego sprawiedliwość zwycięży. Nie wolno jednak zapomnieć, że w Bożym planie zbawienia człowieka nic nie dzieje się nagle. Pan przez proroków zapowiadał przyjście Mesjasza, przez Kościół wzywa nas do nawrócenia. Jego zbawienie jest dla każdego i nikt nie jest przez Niego zapomniany. Jak Bóg pamięta o nas, tak my mamy pamiętać o innych. Być dla nich znakiem zbawiającego Boga i dostrzegać w nich Jego obecność. Bóg błogosławi tym, którzy przychodzą z pomocą ubogim, a odrzuca tych, którzy się od nich odwracają. Jezus stał się ubogi, aby nas uczynić uczestnikami Bożego bogactwa na wieki. Prośmy o mądrość naśladowania Go.

1. Październik jest miesiącem różańca św. Zapraszam na wspólna modlitwę 20 minut przed każdą Mszą św.
  2. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy
  3. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. O godz. 19.00 Msza św. a po niej spotkanie dla ministrantów.
  4. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 18.30. Msza św. o godz. 19.00.Od tej soboty wszystkie Msze św. sobotnie będą o godz. 19.00.
  5. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Specjalny dodatek – margaretka z modlitwą za kapłanów;

– Premier Mateusz Morawiecki opowiada o tym, jak chce wykorzystać potencjał Górnego Śląska dla dobra regionu i kraju;

– Fotoreportaż z biblijnych miejsc w Jordanii;

– oraz wiele innych artykułów.

1. Pierwsze spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych w Ipswich w pt 11 października o godz. 18.00 w kościele, natomiast w Colchester w ndz 6 października po Mszy św.

Przygotowujący się do s. bierzmowania w Ipswich w pt 18 października godz. 18.00 w kościele, a w Colchester w ndz 20 października po Mszy św.

1. Od 3 do 10 marca 2020 roku organizowana jest pielgrzymka do Ziemi Świętej. Koszt 2750ZŁ + $100 + bilet lotniczy około £240 (SUMA £825 + $100). Zapisy trwają do 6 października.

8. W sobotę 12 października odbędzie się pielgrzymka PMK do Walsingham. Zachęcam aby udać się tam własnym transportem. Szczegółowy plan będzie podany w przyszłą niedziele.