Ogłoszenia parafialne – 28.10.2018 r.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Jr 31, 7-9) Pan wybawił swój lud

Psalm: Ps 126 – Refren: Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas.

II czytanie: (Hbr 5,1-6) Chrystus kapłanem na wieki

Ewangelia: (Mk 10, 46-52) Uzdrowienie niewidomego

Modląc się modlitwą Ojcze nasz, prosimy Boga o odpuszczenie nam naszych win. W codziennym pacierzu przyłączamy się do wołania niewidomego żebraka Bartymeusza: „Synu Dawida, Jezusie, zmiłuj się nade mną” (Mk 10, 47). Stajemy ramię w ramię z synem marnotrawnym i wyznajemy: „Ojcze, zgrzeszyłem” (Łk 15, 21). Jeśli wypowiadamy te wielkie słowa uczciwie, jeśli płyną one z głębi naszego serca i uznajemy, że potrzebujemy Bożego usprawiedliwienia, wówczas możemy mieć nadzieję, że rozpoznamy przechodzącego obok nas Jezusa. Pokora jest miejscem spotkania ze Zbawicielem, który przychodzi, by nas uzdrowić i przywrócić wzrok.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiejsza II taca przeznaczona jest na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. Jutro tj. w poniedziałek 29 października z racji spotkania dekanalnego w Dunstable Msza św. wieczorna zostaje odwołana.
  3. W środę o godz. 16.00 w kurii w Norwich odbędzie się spotkanie Ks. Rektora PMK z biskupem Alanem w sprawie kościoła St. James w Ipswich. Polecajmy w modlitwie tą całą sytuacje.
  4. W czwartek będziemy obchodzili Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia Msza św. odbędzie się o godz. 9.15 (po angielsku) i o godz. 19.00 (po polsku), w czasie tej Mszy św. będę polecał Panu Bogu wszystkie dusze polecane w wypominkach.
  5. W piątek we wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych przypada I Piątek miesiąca. O godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 18.00.
  6. Listopad jest miesiącem ku pamięci naszych bliskich zmarłych. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Miłosierdzia Bożego. W Ipswich każdą sobotę o godz. 18.30, W Colchester i Braintree po Mszy św. niedzielnej.
  7. Procesje na cmentarzu: w Ipswich (Cementary Rd) w sobotę 3 listopada od godz. 14:00 rozpoczynamy przy grobie ks. Stanisława; w Braintree (London Rd, CM7 2LN) w niedzielę 4 listopada po Mszy św. o godz. 16:30, w Colchester (Mersea Rd. CO2 8RU) w niedzielę 18 listopada po Mszy św. o godz. 14:00.
  8. 10 listopada w sobotę o godz. 16.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny. Koszt od pary to 30 funtów.
  9. 24 listopada odbędzie się zabawa andrzejkowa w sali przy kościele w Ipswich. Bilety dla dorosłych w cenie 10 £, dzieci za darmo, do nabycia od przyszłej niedzieli po Mszy św.
  1. Dzisiaj odbywa się liczenie wiernych w naszej parafii.

FILIA W COLCHESTER:

11 listopada zapraszamy na uroczystą Mszę Św. na 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Po Mszy św. akademia jubileuszowa w sali obok kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej patriotycznej uroczystości. Przewidziana jest nietypowa loteria oraz okolicznościowy upominek dla każdego.

17 listopada odbędzie się zabawa ,,Andrzejkowa”  w sali przy kościele w godz. 18-23. Cardinall Bourne Hall . 51 Priory Street. CO1 2QB. Bilety do nabycia od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła w cenie £12 od osoby dorosłej. W dniu zabawy cena biletu przy wejściu  £15. Dzieci wstęp wolny, ale prosimy podać liczbę dzieci przy zakupie biletu w celu organizacyjnym.  Trunki I przekąski we własnym zakresie.  Jak co roku serdecznie zapraszamy oraz życzymy udanej zabawy. W trakcie zabawy loteria fantowa. Szczegóły na FB Polska Parafia w Colchester.

2 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem . Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci na listę św. Mikołaja. Przy tej okazji można złożyć dobrowolna ofiarę na ten cel.