Posted on

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

I czytanie: (Dz 5,12-16)  Wiara, która uzdrawia

Psalm 118: Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny.

II czytanie: (Ap 1,9-11a.12-13.17-19)  Byłem umarły, oto jestem żyjący na wieki

Ewangelia: (J 20,19-31) Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

Uczniowie zamknięci w Wieczerniku. W ich sercach smutek i beznadzieja po śmierci Jezusa. Więcej nawet: lęk przed tym, by nie spotkał ich taki sam los, co Mistrza. Zmartwychwstały wchodzi przez zamknięte drzwi i udziela im swojego pokoju. A przez nich swój pokój pozostawia Kościołowi, napełniając apostołów Duchem Świętym. Mocą z wysoka, która oczyszcza serce człowieka i wiąże go na nowo z Bogiem. Tak dzieje się w każdym sakramencie pokuty. Grzech nie ma mocy powstrzymania Boga przed udzieleniem nam swojego pokoju. Duch, dar Zmartwychwstałego, staje się ogniem miłości wypalającym to wszystko, co było jej zaprzeczeniem. Bóg w swoim miłosierdziu przypomina nam, że ten dar zawsze jest dostępny w Kościele.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj w Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

W Ipswich odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 11.30. Wspólnota angielska zaprasza na nabożeństwo. O godz. 14.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź a o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

W Colchester po Mszy św. odmówimy wraz ze wspólnotą angielską koronkę do Bożego Miłosierdzia.

2. W maju zapraszamy na  nabożeństwa majowe. Litanie do Matki Bożej będziemy śpiewać 10 minut przed Mszą św. wieczorną.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Przed Mszą św. o godz. 18.00 konferencja maryjna. Serdecznie zapraszamy

4. W sobotę w naszym kościele o godz. 12.00 odbędzie się Msza św. na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Serdecznie zapraszamy.

5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 11.30 katecheza dla dzieci. Serdecznie zapraszamy do pozostania.

6. W poniedziałek 6 maja jest bank holiday. Tego dnia organizujemy piknik parafialny w Ipswich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 następnie udamy się do parku. Prosimy zabrać ze sobą gry, zabawy oraz jedzenie.

7. 11 maja organizowana jest zabawa majowa. Odbywać się będzie w Martlesham Community Hall. Bilety do nabycia od dzisiaj w cenie dorośli £10 oraz dzieci £1.

8. W tym roku w naszej parafii I Komunia Św. odbędzie się w Ipswich 12 maja o godz. 13.15, natomiast w Colchester 2 czerwca o godz. 14.00.