Posted on

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Syr 35, 12-14. 16-18) Modlitwa biednego przeniknie obłoki.

Psalm 34: Biedak zawołał i Pan go wysłuchał.

II czytanie: (2 Tm 4, 6-9. 16-18) Ufność Pawła po życiu poświęconym Bogu.

Ewangelia: (Łk 18, 9-14) Wysłuchana modlitwa skruszonego grzesznika.

           

Jezus mówi dziś o dwóch sposobach rozumienia i przeżywania relacji z Bogiem. Dla faryzeusza centrum tej relacji jest on sam. Za to, jaki jest, dziękuje nie Bogu, lecz sobie samemu. A celnik, daleko w cieniu, świadomy swojej grzeszności, pokornie prosi o jedno, czego naprawdę potrzebuje, a czego Bóg nie może mu odmówić: o miłosierdzie. W świetle tych dwóch postaw winniśmy spojrzeć na naszą osobistą relację z Bogiem. Drogi do kościoła mogę nauczyć się na pamięć, wyrobić sobie nawyk stawiania się w nim każdej niedzieli, ale czy zawsze pamiętam o celu swojej tam obecności? Jestem oczekiwany. Mam stanąć w prawdzie przed Bogiem, nie po to, aby się usprawiedliwiać lub potępiać, lecz uczyć się dziękować, uznając w Bogu dawcę wszelkich darów, i prosić o miłosierdzie, ufając w Jego odradzającą miłość. Modlitwa staje się odkrywaniem prawdy o Bogu Ojcu, a w jej świetle poznawaniem prawdy o sobie, która wyzwala, bo przybliża do Ojca.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dzisiaj 2 taca jest przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.
  2. W październiku zapraszam na wspólna modlitwę różańcową 20 minut przed każdą Mszą św.
  3. Z racji spotkania dekanalnego w Laxton Hall w środę Msza św. zostaje odwołana.
  4. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. O godz. 19.00 Msza św. a po niej spotkanie dla ministrantów. Tego dnia z racji Uroczystości Wszystkich Świętych post nie obowiązuje.
  5. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 18.30, następnie Msza św.
  6. 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Na końcu kościoła są kartki wypominkowe, na które proszę pisać (wyraźnie) zmarłych za których będziemy polecać ich Bożemu Miłosierdziu. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii. W tym roku będziemy się modlili:

IPSWICH w sobotę 2 listopada godz. 14.00 – Millennium Cemetery Ipswich – 320 Tuddenham Rd, Ipswich IP4 3QJ

BRAINTREE w niedzielę 3 listopada po Mszy św. – 154 Church Ln, Braintree CM7 5SA

COLCHESTER w niedzielę 17 listopada po Mszy św. – Mersea Rd CO2 8RU

  1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £2:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

Specjalny dodatek z racji 125-lecia Polskiej Misji Katolickiej w Anglii i Walii, oraz płyta DVD z filmem: Bernadetta. Cud w Lourdes.

  1. 9 listopada w kościele St. Mary’s w Ipswich o godz. 16.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny.

Koszt od pary to 30 funtów.

Terminy spotkań:

9/11/2019 – godz. 16.00-18.00

16/11/2019 – godz. 16.00-18.00

23/11/2019 – godz. 16.00-18.00

30/11/2019 – godz. 16.00-18.00

  1. W Ipswich i Braintree jest wiele wolnych intencji. Zapraszam do zamawiania i modlitwy za żywych i zmarłych. Jest już książka intencji na rok 2020.

 

COLCHESTER

1. 23 listopada o godz. 18.00 odbędzie się zabawa andrzejkowa. Bilety dla dorosłych w cenie £10, dzieci za darmo, do nabycia po Mszy św.