Ogłoszenia parafialne 27.01.2019 r.

III NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Ne 8,1-4a.5-6.8-10) Czytanie Prawa Bożego

Psalm 19: Słowa Twe, Panie, są duchem i życiem.

II czytanie: (1 Kor 12, 12-30) Mistyczne ciało Chrystusa

Ewangelia: (Łk 1,1-4;4,14-21) Słowa Pisma spełniły się na Chrystusie

Spotkanie z Jezusem w synagodze w Nazarecie. Tutaj się wychował, wszyscy Go znają. Czy dostrzegą, że nie mówi sam od siebie, lecz jest posłany, aby ogłaszać im prawdę o Ojcu? Jeśli postawię się na miejscu słuchaczy, lepiej zrozumiem trudność mieszkańców Nazaretu odkrycia Boga w kimś, kto jest znany od lat. Ich postawa mnie nie dziwi, bo mnie też niekiedy trudno odkryć moc Bożego słowa w mowie kogoś, kogo znam od dawna. Dziś zadaję sobie pytanie o motyw mojego chodzenia do kościoła. Dobra tradycja? Opinia innych? Od chrztu jestem namaszczony Duchem Świętym i to Jego muszę prosić, aby zawsze odkrywać nowość Bożego słowa. Aby nie przegapić, że Bóg mówi właśnie do mnie, dzisiaj.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 zapraszamy osoby należące do wspólnoty Róż Żywego Różańca na spotkanie modlitewno-organizacyjne. Zapraszamy również osoby, które chcą dołączyć do tej wspólnoty.

2. W sobotę będziemy obchodzić święto ofiarowania Pańskiego. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie się błogosławienie gromnic.

2. W sobotę 2 marca w Parish Hall rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Będzie odbywał się w godzinach 16.00 – 18.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

3. Zbliża się dzień zakochanych, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkie małżeństwa, narzeczonych, wszystkich czujących się młodo na film o miłości, wierze i zaufaniu. Prezentacja filmu odbędzie się w sobotę 9 lutego o godz. 15.30 w Parish Hall. 4. Serdecznie zapraszamy na pokaz zdjęć z Lourdes i historię objawień Matki Bożej, w niedzielę 10 lutego w czasie herbatki po Mszy św. o godz. 11.30, w Parish Hall.