III NIEDZIELA ZWYKŁA

NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO

I czytanie: (Iz 55, 1–11) Słowo Boże karmi i owocuje.

Psalm 107: Chwalmy na wieki miłosierdzie Pana.

II czytanie: (2 Kor 4,1-18) Życie w bliskości z Chrystusem.

Ewangelia: (Mt 12, 1-21)

1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. W sobotę przypada I sobota miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec o godz. 18.30. Msza św. o godz. 19.00.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Święto Ofiarowania Pańskiego. Tego dnia w czasie Mszy św. odbędzie się poświęcenie gromnic. Jest to również dzień życia konsekrowanego. Druga taca będzie przeznaczona na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Taca na śpiewniki w tym miesiącu została przeniesiona na niedzielę 16stego lutego.
  4. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję tym, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę, bardzo miłą rozmowę i atmosferę.
  5. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.
  6. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny) w cenie £2.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Prof. Ewa Budzyńska opowiada o kulisach wszczęcia przeciwko niej postępowania dyscyplinarnego przez władze Uniwersytetu Śląskiego,

– Wokół książki „Z głębi naszych serc” powstało spore zamieszanie zanim się jeszcze ukazała,

– Już po raz dwudziesty Kościół katolicki w Polsce obchodzi Dzień Islamu,

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

1. 8 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa organizowana przez Służbę Liturgiczną w Parish Hall przy kościele St. Mary’s w Ipswich. Zapisy przy wyjściu z kościoła. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci wstęp wolny. Obowiązuje strój karnawałowy.
  2. 7 marca przy kościele St. Mary’s w Ipswich rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny.

Koszt od pary to 30 funtów.

Terminy spotkań:

7/03/2020 – godz. 16.00-18.00

14/03/2020 – godz. 16.00-18.00

21/03/2020 – godz. 16.30-18.30

28/03/2020 – godz. 16.00-18.00

FILIA W COLCHESTER

22 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa w sali przy kościele. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci wstęp wolny do nabycia przy wyjściu z kościoła. Stroje karnawałowe mile widziane.