Ogłoszenia parafialne – 24.02.2019 r.

VII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (1 Sm 26,2.7-9.12-13.22-23)  Dawid oszczędza Saula

Psalm 103: Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia.

II czytanie: (1 Kor 15, 45-49)  Chrystus nowy Adam

Ewangelia: (Łk 6,27-38) Przykazanie miłości nieprzyjaciół

Jaką postawę ma zająć chrześcijanin wobec zła, jakiego doświadcza? Nie może to być ani odpłacanie tym samym, ani ucieczka, która może być zdradą dobra. Postawa chrześcijanina wobec zła wypływa z przylgnięcia do Boga, od którego pochodzi samo dobro. Aby za radą św. Pawła nie dać się zwyciężać złu, lecz je dobrem zwyciężać (por. Rz 12, 21), muszę tkwić mocno w dobru. Reakcją na doznaną krzywdę nie może być utrata kontroli nad sobą, nienawiść do krzywdziciela. Dzieci naśladują rodziców, a chrześcijanin naśladuje Ojca, który jest łaskawy dla niewdzięcznych i złych. Miłość wobec wszystkich, również nieprzyjaciół, przygotowuje miejsce dla sprawiedliwości.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W sobotę 2 marca w Parish Hall rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Będzie odbywał się w godzinach 16.00 – 18.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

2. W każdą środę przed wieczorną Mszą św. będziemy odprawiali nowennę no Matki Bożej Niestającej Pomocy. Będzie wystawiony koszyk na intencje, które będziemy polecać Najświętszej Maryi Pannie. Zachęcamy i zapraszamy do cotygodniowego uczestnictwa w tym nabożeństwie.

2. W tym tygodniu w piątek z racji pogrzebu Józefa i Wandy Tchórzewskich nie będzie Mszy św. o godz. 10.00

3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 17.00. Przed Mszą św. o godz. 18.00 konferencja maryjna i wymiana tajemnic dla Róż Żywego Różańca. Serdecznie zapraszamy

4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny.

6. Jest wiele wolnych intencji w tygodniu. Zachęcamy do zamawiania Mszy św.