Ogłoszenia parafialne – 23.06.2019 r.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Za 12,10-11)  Będą patrzeć na tego, którego przebili

Psalm 63: Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza.

II czytanie: (Ga 3,26-29)  Wiara w Chrystusa znosi podziały między ludźmi

Ewangelia: (Łk 9,18-24) Wyznanie wiary w Chrystusa i zapowiedź męki

Panie Jezu, kontempluję Twoją miłość do każdego człowieka bez wyjątku. Daj mi siłę kroczenia Twoją drogą, abym czynił innym to, czego sam od nich oczekuję. Niech Twój Duch pozwala mi rozeznawać prawdziwe dobro. Jeśli szczerze spojrzę na swoje życie, to zauważę, że zawsze ktoś ma na nie większy lub mniejszy wpływ. Dobrze, jeśli te osoby sprawiają, że moje życie staje się bogatsze. Gorzej, jeśli ślepo odwzorowuję różne przemijalne mody. Naśladować kogoś to najpierw uznać jego autorytet, zdecydować, że można i warto mu zaufać. Dziś Jezus pyta mnie osobiście, czy On jest dla mnie wystarczającym autorytetem. Nie na podstawie wiedzy z katechizmu, lecz życia. Odpowiedź tkwi w tym, jak układam swoje życie, według jakiej hierarchii prawd żyję, czy podejmuję trud zapierania się siebie w tym, co koncentruje mnie tylko na sobie samym i zamyka na Boże działanie. Czy naśladuję uczucia Jezusa, Jego sposób myślenia, traktowania drugiego człowieka, czy kroczę Jego śladem? Nie zniechęcaj się, idź dalej Jego drogą.

1. We wtorek z przyczyn niezależnych Msza św. w Ipswich zostaje odwołana.
  2. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek z racji Uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym o relacji ojca z dziećmi; o ideologii gender; o nowym trendzie wśród londyńskiej emigracji  oraz wiele innych.

1. Bardzo serdecznie dziękujemy osobom, które przygotowały ołtarze na procesje Bożego Ciała w Ipswich.

Drugi ołtarz przygotowała wspólnota angielska

Trzeci ołtarz przygotowali rodzicie dzieci pierwszokomunijnych

Czwarty ołtarz przygotowali rodzice dzieci pierwszej rocznicy Komunii Św.

1. Od dnia 24 czerwca (tj. poniedziałek), wracamy do kościoła St Mary’s na Woodbridge Road.

Msze św. będą odprawiane:

Poniedziałek, środa i piątek o godz. 19.00

Wtorek i czwartek o godz. 9.15 (dołączamy się do wspólnoty angielskiej)

Sobota o godz. 18.00

Niedziela o godz. 12.00

6. 30 czerwca w Braintree z racji koncertu w kościele nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 16.30. Od 7 lipca Msze św. niedzielne będą o godz. 16.30.