IV NIEDZIELA ADWENTU

I czytanie: (Iz 7, 10-14) Panna pocznie i porodzi Syna.

Psalm 24: Przybądź, o Panie, Tyś jest Królem chwały.

II czytanie: (Rz 1, 1-7) Chrystus jest potomkiem Dawida i Synem Bożym.

Ewangelia: (Mt 1, 18-24) Jezus urodzi się z Maryi zaślubionej Józefowi, potomkowi Dawida.

Zdarza się, że szlachetne plany zostają nagle zburzone. Pojawia się wtedy bunt i niezrozumienie, nawet w formie modlitwy. Czy jednak idzie za nią posłuszne wypełnianie tego, co Bóg zamierzył? Sytuacja Józefa była podobna. Jego życie legło w gruzach. Był zaręczony z Maryją, a tu okazało się, że zanim zamieszkali razem, znalazła się w stanie błogosławionym. Czy możemy sobie wyobrazić jego udrękę, a nawet rozpacz? Górę wzięła jednak miłość do Maryi i posłuszeństwo wobec Boga. Miłość do Małżonki kazała mu szukać rozwiązania, które obroniłoby Jej godność i cześć, nawet kosztem uznania go za tchórza. Zaufanie Bogu wyrażone w posłuszeństwie wiary przezwyciężyło wszelki lęk. Wiara św. Józefa to droga milczenia, zasłuchania w Boże słowo, mężnego posłuszeństwa Jego zamiarom.

1. W piątek z racji oktawy Bożego Narodzenia nie obowiązuje post od pokarmów mięsnych.
  2. Koło biuletynu wystawione są kartki z obrzędem wieczerzy wigilijnej.
  3. We wtorek 31 grudnia zapraszam na Mszę św. dziękczynną za miniony rok o godz. 19.00. Po Mszy św. będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.
  4. 12 stycznia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe. Zachęcamy do upieczenia ciasta lub przyniesienia coś na stół.
  5. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.
  6. Zgodnie z angielskim zwyczajem taca świąteczna – bożonarodzeniowa i wielkanocna – jest darem duszpasterza wspólnoty parafialnej. Bóg zapłać za składane ofiary.
  7. Jest wiele wolnych intencji Mszy św. w Ipswich i Braintree.
  8. Porządek Mszy św. w święta Bożego Narodzenia:

24 GRUDZIEŃ – WTOREK

BURY ST. EDMUNDS – godz. 20.00

IPSWICH – godz. 22.00

25 GRUDZIEŃ – ŚRODA

IPSWICH – godz. 12.00

COLCHESTER – godz. 24.00 (kaplica na Moncwick), 14.00

BRAINTREE – godz. 16.30

26 GRUDZIEŃ – CZWARTEK

IPSWICH – godz. 12.00

COLCHESTER – godz. 14.00

BRAINTREE – godz. 16.30

FILIA W COLCHESTER

18 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00. Zapisy przy wyjściu z kościoła.

FILIA W BRAINTREE

24 grudnia w restauracji THE COFFEE TREE organizowane jest spotkanie wigilijne. Wstęp wolny z jedną potrawą wigilijną. Szczegółowe informacje pod  numerami: 07706011816, 07599897900.