Ogłoszenia parafialne 21.10.2018 r.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 53,10-11) Cena zbawienia

Psalm: Ps 33 – Refren: Okaż swą łaskę ufającym Tobie.

II czytanie: (Hbr 4,14-16) Przybliżmy się z ufnością do Chrystusa

Ewangelia: (Mk 10,35-45) Przełożeństwo jest służbą

Nie znajdziesz Jezusa, szukając Go na zaszczytnym miejscu. Musisz Go wyglądać tam, gdzie się ukrywa: przy końcu stołu. Na uczcie, jaką dla ciebie wyprawił, będzie raczej pośród sług. On lubi przebywać z pokornymi, tam pytaj o Niego. Pyszałków zdaje się omijać z daleka. A nawet jeśli znajdzie się w ich towarzystwie, nikt Go tam nie rozpozna – zbyt są zajęci sobą. Zanim siądzie do stołu, połamie chleb i rozda swoim przyjaciołom, z uniżeniem i czułością obmyje im nogi. Jeśli dostrzeżesz Kogoś, kto nie wzgardził grzesznicą, która łzami obmywała Mu stopy, idź do Niego.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek świętego Jana Pawła II, papieża

  1. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w poniedziałek, środę, piątek i sobotę przed Mszą św. o godz. 18.40. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  2. Z racji roku św. Stanisława Kostki odbywa się konkurs plastyczny. Prace można przynosić do zakrystii. Konkurs trwa do piątku 26 października. W niedziele 28 października zostaną wystawione i ogłoszone wyniki. Dla zwycięzców czekają nagrody.
  3. Na końcu kościoła wystawione są kartki przeznaczone na wypominki. Wypełnione przynosimy do zakrystii.
  4. 10 listopada w sobotę o godz. 16.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny. Koszt od pary to 30 funtów.
  5. 24 listopada odbędzie się zabawa andrzejkowa w sali przy kościele w Ipswich. Więcej informacji w przyszłą niedzielę.
  6. 18 października zakończyła swoją kadencję rada parafialna. Oto skład nowej powołanej na 1 rok:

Pan Tadeusz Ziąber – Prezes

Pani Alina Chudy – Sekretarz

Pani Agnieszka Urik – Skarbnik oraz referent Gift aid

Członkowie:

Pan Sławomir Kuczera, Pan Adam Nowak, Pani Joanna Kuczera, Pani Teresa Sołtys, Pani Magdalena Wojtan, Pan Mariusz Arentowicz, Pani Katarzyna Janiszewska, Pani Teresa Filipek

 

FILIA W COLCHESTER:

11 listopada zapraszamy na uroczystą Mszę Św. na 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Po Mszy św. akademia jubileuszowa w sali obok kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej patriotycznej uroczystości. Przewidziana jest nietypowa loteria oraz okolicznościowy upominek dla każdego.

17 listopada odbędzie się zabawa ,,Andrzejkowa”  w sali przy kościele w godz. 18-23. Cardinall Bourne Hall . 51 Priory Street. CO1 2QB. Bilety do nabycia od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła w cenie £12 od osoby dorosłej. W dniu zabawy cena biletu przy wejściu  £15. Dzieci wstęp wolny, ale prosimy podać liczbę dzieci przy zakupie biletu w celu organizacyjnym.  Trunki I przekąski we własnym zakresie.  Jak co roku serdecznie zapraszamy oraz życzymy udanej zabawy. W trakcie zabawy loteria fantowa. Szczegóły na FB Polska Parafia w Colchester.