Posted on

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

I czytanie: (Dz 10,34a.37-43)  Świadectwo Piotra o zmartwychwstaniu

Psalm 118: W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy.

II czytanie: (Kol 3, 1-4)  Dążcie tam, gdzie jest Chrystus

Ewangelia: (J 20,1-9) Apostołowie przy grobie Zmartwychwstałego

Uczennica wybiera się tam, gdzie pozostawiono ciało jej Pana. Ale grób jest pusty. W tę ciemność wiary wpada promień światła. Choć na razie tłumaczenie faktu jest bardzo ludzkie: „Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go złożono” (J 20, 2). Tymi słowami wyrywa pozostałych uczniów z letargu smutku i lęku. Biegną, aby sprawdzić, czy rzeczywiście grób jest pusty. Wierzą, choć nie pojmują. Tę wiarę przekazali również każdemu z nas. Wiara Kościoła w fakt zmartwychwstania wyrywa i mnie z marazmu i wnosi światło w różne ospałe przestrzenie mojego życia. Ja też mogę uwolnić się od lęku i zwątpienia, bo Chrystus prawdziwie zmartwychwstał.

PODZIĘKOWANIA

Składam wszystkim serdeczne podziękowania za posprzątanie kościoła oraz przygotowanie ciemnicy i grobu Pańskiego. Dziękuję służbie liturgicznej za zaangażowanie w liturgię, scholi za przepiękny śpiew i wszystkim, którzy przyczynili się do przeżywania tych ważnych dla nas dni.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Jutro Msze św. jak w niedziele.

2. Przypominamy, że w tym tygodniu przeżywany oktawę Wielkiejnocy. W piątek nie obowiązuje post.

3. W tym tygodniu Msze św. będą odprawiane:

wtorek, czwartek i piątek – godz. 19.00

środa – godz. 10.00 (w j. angielskim) w tym dniu nie ma nowenny do MBNP

sobota – godz. 18.00

4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

W Ipswich odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 11.30. Wspólnota angielska zaprasza na nabożeństwo. O godz. 14.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i spowiedź a o godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia.

W Colchester po Mszy św. odmówimy wraz ze wspólnotą angielską koronkę do Bożego Miłosierdzia.

5. W przyszłą niedzielę w Bury St Edmunds o godz. 10.30 będzie odprawiona Msza św. na której wspólnoty angielska i polska będą się modlić przez wstawiennictwo św. Wojciecha.

6. Zgodnie z angielskim zwyczajem taca świąteczna – bożonarodzeniowa i wielkanocna – jest darem dla księży pracujących we wspólnocie parafialnej. Bóg zapłać za składane ofiary.

7. W poniedziałek 6 maja jest bank holiday. Tego dnia organizujemy piknik parafialny w Ipswich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 następnie udamy się do parku. Prosimy zabrać ze sobą gry, zabawy oraz jedzenie.

8. 11 maja organizowana jest zabawa majowa. Odbywać się będzie w Martlesham Community Hall. Bilety do nabycia od przyszłej niedzieli z cenie dorośli £10 oraz dzieci £1.