Ogłoszenia parafialne 20.01.2019 r.

II NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 62,1-5) Jeruzalem odnajduje swojego Oblubieńca

Psalm 96: Pośród narodów głoście chwałę Pana.

II czytanie: (1 Kor 12,4-11) Różne dary Ducha Świętego

Ewangelia: (J 2,1-12) Pierwszy cud Jezusa w Kanie Galilejskiej

Wczucie się w czyjeś trudne położenie jest znakiem miłości, wyobraźni miłosierdzia. Pośrednictwo Maryi prowadzi do objawienia mocy bóstwa Jezusa i wzbudza wiarę Jego uczniów. Ale w uratowaniu dobrej reputacji nowożeńców mają udział również ci, którzy pełnią tam służbę i wykonują polecenie Maryi. Postawa sług pokazuje, jak ważne jest posłuszeństwo człowieka, by Jezus mógł dokonywać cudów dla jego zbawienia. On wie najlepiej, czemu służy to, co mi poleca uczynić. Posłuszeństwo czyni moją relację z Bogiem bardzo owocną. Nie tylko dla mnie, ale i dla tych, których Bóg stawia na mojej drodze.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj po Mszy o 11.30 zapraszamy spotkanie opłatkowe.

2. Serdecznie zapraszamy Róże Żywego Różańca z naszej parafii na spotkanie modlitewno-organizacyjne w następną niedzielę 27 stycznia, po Mszy św. o godz. 11.30. Zapraszamy również osoby, które chcą dołączyć do tej wspólnoty.

3. W sobotę 2 marca w Parish Hall rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Będzie odbywał się w godzinach 16.00 – 18.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

W Colchester odbywają się lekcje języka angielskiego na różnych poziomach zaawansowania. Za darmo lub po uiszczeniu dobrowolnej opłaty w poniedziałki, wtorki i czwartki od 10:00 do 12:15.

Adres: Bunting Rooms, Essex Street, Colchester, CO2 7AT
KONTAKT: 01206  861 180                      EMAIL: itl@essexintegration.org