Posted on

XVIII NIEDZIALA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 55, 1-3) Pokarm dla biednych.

Psalm 145: Otwierasz rękę, karmisz nas do syta.

II czytanie: (Rz 8, 35. 37-39) Żadne stworzenie nie odłączy nas od miłości Boga.

Ewangelia: (Mt 14, 13-21) Cudowne rozmnożenie chleba.

 

Tłumy nakarmione dzięki cudownemu rozmnożeniu chleba i ryb znów będą łaknąć. Uzdrowieni z chorób i tak kiedyś umrą. Jednak głód odczuwany przez ciało nie jest najgorszym z głodów. Również choroby i cierpienie fizyczne nie są największym nieszczęściem. Trudniej zaspokoić głód i uleczyć cierpienie duszy zranionej grzechem, która nie pamięta o Bogu i jest odłączona od źródła życia, strącona w otchłań samotności. Tego właśnie głodu i cierpienia naszych dusz Bóg dotyka w Eucharystii. „Czemu wydajecie pieniądze na to, co nie jest chlebem? (…) Posłuchajcie mnie, a dusza wasza żyć będzie”. „Ja jestem chlebem życia, kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął”.

           

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. Msza święta o godz. 19.00.
  3. Jest wiele wolnych intencji mszalnych, nawet w niedziele. Jeśliby ktoś chciał zamówić intencje, zapraszam do zakrystii lub można zamówić telefonicznie.