Ogłoszenia parafialne – 2.02.2020 r.

ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO

I czytanie: (Ml 3,1-4) Przybędzie do swojej świątyni Pan, którego oczekujecie.

Psalm 24: Pan Bóg Zastępów, On jest Królem chwały.

II czytanie: (Hbr 2,14-18) Chrystus upodobnił się do braci.

Ewangelia: (Łk 2,22-40) Ofiarowanie Jezusa w świątyni.

Jezus – pierwszy całkowicie oddany Ojcu i konsekrowany, poświęcony dla misji. Tak maleńki, a już rozpoznany przez Symeona i Annę w swojej najgłębszej tożsamości. Życie Boga-Człowieka ofiarowane w darze! Życie, które wnosi pokój, błogosławieństwo, radość, nadzieję. Maryja i Józef, przynosząc Dzieciątko Jezus do świątyni, przynoszą Bogu także swoje życie i życie Świętej Rodziny, które wpisuje się w misję Syna Bożego. Jezus w tajemnicy swojego ofiarowania w świątyni uczy nas, że za każdym razem, gdy coś z siebie szczerze ofiarujemy innym, mogą oni dostrzec w nas coś z piękna i tajemnicy Boga samego.

1. Dzisiejsza druga taca będzie przeznaczona na Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne w Warszawie. Taca na śpiewniki w tym miesiącu została przeniesiona na niedzielę 16stego lutego.
  2. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek przypada I Piątek miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i spowiedź od godz. 18.00. O godz. 19.00 Msza św. Spotkanie ministrantów odbędzie się w sobotę 15 lutego po Mszy św.
  4. Trwa wizyta duszpasterska. Dziękuję tym, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę, bardzo miłą rozmowę i atmosferę.
  5. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.
  6. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka w cenie £2.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Bp Jacek Kiciński mówi o istocie i różnych formach życia konsekrowanego oraz kryzysach powołanych,

– O sylwetkach kandydatów na prezydenta Polski,

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

1. 8 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa organizowana przez Służbę Liturgiczną w Parish Hall przy kościele St. Mary’s w Ipswich. Zapisy przy wyjściu z kościoła. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci wstęp wolny. Obowiązuje strój karnawałowy.
  2. 7 marca przy kościele St. Mary’s w Ipswich rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny.

Koszt od pary to 30 funtów.

Terminy spotkań:

7/03/2020 – godz. 16.00-18.00

14/03/2020 – godz. 16.00-18.00

21/03/2020 – godz. 16.30-18.30

28/03/2020 – godz. 16.00-18.00

FILIA W COLCHESTER

22 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa w sali przy kościele. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci wstęp wolny do nabycia przy wyjściu z kościoła. Stroje karnawałowe mile widziane.