Posted on

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 

I czytanie: (Mdr 12,13.16–19) Dobroć Boga dla ludzi.

Psalm 86: Panie, Ty jesteś dobry i łaskawy.

II czytanie: (Rz 8,26–27) Duch Święty przychodzi z pomocą naszej słabości.

Ewangelia: (Mt 13,24-43) Przypowieść o chwaście.

 

Bóg jest dobry i daje tylko dobro. Jezus mówi nam dziś, że u fundamentów każdej działalności Boga jest dobro. Zło przychodzi później i nie pochodzi od Niego. Często i my, podobnie jak słudzy gospodarza, pytamy: „Boże, dlaczego chwast? Kto to uczynił? Co teraz?”. Zło nami wstrząsa. Jezus nie chce, abyśmy kontemplowali zło, koncentrowali się na nim. Pan pragnie, abyśmy pielęgnowali dobro, sami stając się ziarnem dobra dla innych.

           

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W środę przed Mszą św. zapraszam na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. W tygodniu zapraszam do kościoła w Ipswich (poniedziałek, środa i piątek) o godz. 19.00. We wtorek i czwartek Mszę św. będę odprawiał na plebanii. Gdyby ktoś chciał zamówić intencje Mszy św., proszę poczekać na mnie na zewnątrz kościoła lub zamówić można telefonicznie.
  3. Od tej niedzieli wracają Msze święte w Braintree. Dla dobra wszystkich uczestniczących w Mszy św. przestrzegajmy wszystkich reguł, jakie wyznaczył nam rząd Anglii.
  4. Potrzebni są wolontariusze, którzy będą pomagali przed Mszą świętą. Chętne osoby proszę o kontakt ze mną.
  5. Od 21 lipca, wszyscy, którzy chcą uczestniczyć w Mszy świętej proszę o zaopatrzenie się w maseczki. Jest to kolejne obostrzenie, które musimy przestrzegać.