II NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 49,3.5-6) Sługa Boży światłością całej ziemi.

Psalm 40: Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę.

II czytanie: (1 Kor 1,1-3) Paweł apostołem Jezusa Chrystusa.

Ewangelia: (J 1,29-34) Duch Święty spoczął na Jezusie.

Jan Chrzciciel, który przygotowywał drogi dla Pana, sam też musiał długo przygotowywać się na spotkanie z Nim. Pościł, umartwiał się, by w końcu umieć rozpoznać w Jezusie Mesjasza, Baranka Bożego. Ta chwila stała się ukoronowaniem całego jego życia. I my podczas każdej Eucharystii słyszymy słowa Oto Baranek Boży, który gładzi grzechy świata. Patrzymy na Hostię, wiedząc, że to Jezus. Obyśmy umieli sercem zobaczyć i rozpoznać w Nim naszego jedynego Pana i Zbawiciela.

1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  2. Trwa wizyta duszpasterska. Zaproszenie można wysłać poprzez stronę internetową naszej parafii (adres na końcu biuletynu). Proszę być cierpliwy, z każdym będę się kontaktował osobiście. Dziękuję tym, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę i bardzo miłą atmosferę.
  3. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.
  4. Przy wyjściu jest do nabycia prasa katolicka (Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny) w cenie £2.

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– Dlaczego Kościół katolicki angażuje się w działalność ekumeniczną,

– Wbrew tendencjom laicyzacyjnym, wzrasta wśród wiernych pragnienie adorowania Jezusa, również w nocy,

– O urzędniku z zespołem Downa i Jego karierze w Polsce,

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

1. 8 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa w Parish Hall przy kościele St. Mary’s w Ipswich. Zapisy przy wyjściu z kościoła. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci za darmo.
  2. 1 lutego w Londynie na Devonia Rd odbędzie się konferencja pt. „Patrząc na historię Kościoła oczami wiary”. Szczegóły w biuletynie.
  3. 7 marca przy kościele St. Mary’s w Ipswich rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny.

Koszt od pary to 30 funtów.

Terminy spotkań:

7/03/2020 – godz. 16.00-18.00

14/03/2020 – godz. 16.00-18.00

21/03/2020 – godz. 16.00-18.00

28/03/2020 – godz. 16.00-18.00

FILIA W COLCHESTER

25 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00. Bilety w celnie £3 do nabycia wyjściu z kościoła.

22 lutego odbędzie się zabawa karnawałowa w sali przy kościele. Bilety w cenie £10 dla dorosłych, dzieci wstęp wolny do nabycia przy wyjściu z kościoła. Stroje karnawałowe mile widziane.