Ogłoszenia parafialne – 17.02.2019 r.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Jr 17,5-8) Błogosławiony, kto pokłada ufność w Bogu

Psalm 1: Błogosławiony, kto zaufał Panu.

II czytanie: (1 Kor 15,12.16-20) Zmartwychwstanie Chrystusa podstawą naszej wiary

Ewangelia: (Łk 6,17.20-26) Błogosławieni ubodzy, biada bogaczom

Tyle razy „szczęśliwi” i tyle samo „biada”. Czy w ten sposób Jezus dzieli ludzkość na dwie przeciwstawne połowy? Absolutnie nie, bo ten podział dotyczy każdego z nas, on istnieje w naszym sercu. W każdym z nas jest nowy człowiek, który chce kochać Boga, czyli widzieć w Nim największe bogactwo, odczuwać głód Jego obecności, płakać nad obrazą Bożej miłości, być Mu wierny mimo odrzucenia przez ludzi. Ale też w każdym z nas bywa stary człowiek, negujący Boga, zbuntowany przeciw Niemu. Który z nich, nowy czy stary, we mnie dominuje? W odpowiedzi na to pytanie przejawia się troska o życie w łasce uświęcającej, w głębokiej, życiodajnej przyjaźni z Jezusem, w mocy Jego Ducha. Zatem w chwilach dominacji starego człowieka muszę jak najszybciej szukać Jezusa odnawiającego mnie w sakramencie pokuty. Prawdziwe szczęście, moc i radość daje przyjaźń z Jezusem.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W sobotę 2 marca w Parish Hall rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Będzie odbywał się w godzinach 16.00 – 18.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

2. W tym tygodniu we wtorek i w piątek nie będzie Mszy św. o godz. 10.00

3. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Różaniec, Tak Rodzinie oraz Anioła Stróża.

4. 1 marca w kościele St Marys na Woodbridge Road odbędzie się o godz. 11.00 pogrzeb Józefa i Wandy Tchórzewskich.

5. W tym tygodniu taca w Ipswich wzrosła o 60 funtów. Bóg zapłać.

6. Jest wiele wolnych intencji w tygodniu. Zachęcamy do zamawiania Mszy św.