Ogłoszenia parafialne – 16.06.2019 r.

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ

I czytanie: (Prz 8,22-31)  Mądrość zrodzona przed stworzeniem świata

Psalm 8: Jak jest przedziwne imię Twoje, Panie.

II czytanie: (Rz 5,1-5)  Pokój z Bogiem przez Chrystusa w Duchu Świętym

Ewangelia: (J 16,12-15) Wszystko, co ma Ojciec, jest moje. Duch z mojego weźmie i wam oznajmi

Dziś człowiek próbuje sam określać, co jest prawdziwe, a co nie. Taki subiektywizm poznawczy nie rozwija jednak człowieka, lecz jest źródłem zamętu w świecie. Ale prawda to nie tylko intelektualny wysiłek stwierdzenia zgodności umysłu z rzeczywistością. Stworzenie nie dochodzi do prawdy, lecz jest do niej przyprowadzane. Boża prawda, do jakiej prowadzi Duch Święty, to udział w życiu Boga Jedynego w Trzech Osobach. To poznanie i doświadczanie Miłości niedostępne o własnych siłach. W tę tajemnicę odwiecznego darowania i przyjmowania wprowadza tylko Duch Prawdy, który od Ojca i Syna pochodzi. Kontemplacja różnorodności Osób w jedności natury wymyka się logice rozumu. Potrzebuje światła posłusznej wiary oraz ufnego przyjęcia całej objawionej prawdy – ona jest niezbędna, abym mógł realizować swoje chrześcijańskie powołanie.

1. Dzisiejsza 2 taca jest przeznaczona na Świętopietrze.
  2. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  3. 22 czerwca w Laxton Hall odbędzie się wesoły dzień dziecka organizowany przez Polską Misję Katolicką. Autokar wyrusza o godz. 8.00 z parkingu przy kościele St. James w Ipswich.
  4. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym o ciemnej stronie Internetu; o objawieniach w Medjugorie; o powołaniu państwowej komisji ds. pedofilii i wiele innych.

1. Od dnia 24 czerwca (tj. poniedziałek), wracamy do kościoła St Mary’s na Woodbridge Road.

Msze św. będą odprawiane:

Poniedziałek, środa i piątek o godz. 19.00

Wtorek i czwartek o godz. 9.15 (dołączamy się do wspólnoty angielskiej)

Sobota o godz. 18.00

Niedziela o godz. 12.00

1. W niedzielę 23 czerwca:

W Ipswich zapraszamy na procesję Bożego Ciała. Rozpoczynamy o godz. 10.30. Po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. około godz. 11.00. Tego dnia Msza św. będzie tylko o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. wieczornej.

W Colchester z racji braku zgody na procesję z Najświętszym Sakramentem do Parish Hall tego dnia będzie tylko procesja wspólnoty angielskiej o godz. 10.30 w kościele.

1. 30 czerwca w Braintree z racji koncertu w kościele nie będzie Mszy św. niedzielnej o godz. 16.30. Od 7 lipca Msze św. niedzielne będą o godz. 16.30.

8. W dniach 14-19 październik 2019 roku organizowana jest pielgrzymka do Medjugorie. Koszt to około £740. Zapisy wraz z zaliczką £300 u Ks. Pawła do 23 czerwca.