Ogłoszenia parafialne – 15.12.2019 r.

III NIEDZIELA ADWENTU –  GAUDETE

I czytanie: (Iz 35, 1-6a. 10) Sam Bóg przyjdzie, aby nas zbawić.

Psalm 146: Przybądź, o Panie, aby nas wybawić.

II czytanie: (Jk 5, 7-10) Pan jest blisko.

Ewangelia: (Mt 11, 2-11) Na Chrystusie spełniają się proroctwa.

Jezus daje świadectwo o wielkości Jana Chrzciciela, który doskonale wypełnił misję przygotowania ludzkich serc na Jego przyjście. Jan Chrzciciel szedł drogą całkowitego ubóstwa i zapomnienia o sobie. Żył tak, aby nie przysłonić sobą Jezusa. A przecież pociągając innych radykalizmem swojego życia, łatwo mógł stać się przywódcą. On natomiast wiernie szedł drogą wyznaczoną mu przez Boga. Realizował Jego plan, a nie swoją wizję. Konsekwentnie wskazywał na Jezusa, również spójnością swojego życia, słów i czynów. Prostować drogi na przyjście Mesjasza to solidnie wypełniać swoje powołanie, budować jedność życia wiary w codzienności, starać się o zgodność czynów ze słowami. Tak postępował Jan Chrzciciel, dlatego Jezus daje go za przykład wiary, która nie uległa zwątpieniu. Jednocześnie Jezus pokazuje wielkość tych, którzy mają udział w królestwie, które zapoczątkował. Nie mierzy się jej zasługami, lecz przyjaźnią z Jezusem.

1. Dzisiaj 2 taca będzie przeznaczona ks. Rekolekcjoniście jako podziękowanie za przygotowanie i poprowadzenie rekolekcji adwentowych.
  2. Zapraszam na Mszę św. roratnią w Ipswich we wtorek i czwartek o godz. 6.00 rano, a w Colchester w czwartek o godz. 18.30. Proszę przynieść ze sobą lampiony.
  3. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy.
  4. Trwa wizyta duszpasterska. Na końcu kościoła są wystawione zaproszenia. Proszę wypełnić i przynieść do zakrystii. Również można to zrobić poprzez stronę internetową naszej parafii. Proszę być cierpliwy, z każdym będę się kontaktował osobiście. Dziękuję tym, którzy mnie przyjęli za wspólną modlitwę i bardzo miłą atmosferę.
  5. Trwają rekolekcje w naszej Parafii. Dziękuję ks. Robertowi za przyjęcie zaproszenia i przygotowanie dla nas rozważań. Głównym tematem rekolekcji jest: BĘDZIESZ MIŁOWAŁ…

I dzień: …SIEBIE SAMEGO

II dzień: …BLIŹNIEGO SWEGO

III dzień: …PANA, BOGA SWEGO

1. 31 grudnia w Parish Hall przy kościele St. Mary’s w Ipswich odbędzie się zabawa sylwestrowa. Bilety do nabycia po Mszy św.: dorośli £12, dzieci za darmo. Zabawa będzie trwała od godz. 20.00 do 1.00.
  2. SPOWIEDŹ PRZEDŚWIĄTECZNA

Ipswich:

Piątek 20 grudnia od godz. 18.00

Sobota 21 grudnia od godz. 18.00

Colchester:

Czwartek 19 grudnia od godz. 17.30

Braintree:

Niedziela 15 grudnia po Mszy św.

Bury St. Edmund’s:

Sobota 21 grudnia od godz. 15.00

1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £2. Do nabycia: Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny, Anioł Stróż, Różaniec, Tak Rodzinie.
  2. Co tydzień odbywają się spotkania grupy wsparcia Anonimowych Alkoholików w języku polskim w każdą sobotę o godz. 16.30 w salce przy kościele St Mary’s w Ipswich.
  3. Jest wiele wolnych intencji Mszy św. w Ipswich i Braintree.
  4. Porządek Mszy św. w święta Bożego Narodzenia:

24 GRUDZIEŃ – WTOREK

BURY ST. EDMUNDS – godz. 20.00

IPSWICH – godz. 22.00

25 GRUDZIEŃ – ŚRODA

IPSWICH – godz. 12.00

COLCHESTER – godz. 24.00 (kaplica na Moncwick), 14.00

BRAINTREE – godz. 16.30

26 GRUDZIEŃ – CZWARTEK

IPSWICH – godz. 12.00

COLCHESTER – godz. 14.00

BRAINTREE – godz. 16.30

FILIA W COLCHESTER

1. Dzisiaj po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety w cenie £5 do nabycia przy wejściu.
  2. 18 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00.

FILIA W BRAINTREE

24 grudnia w restauracji THE COFFEE TREE organizowane jest spotkanie wigilijne. Wstęp wolny z jedną potrawą wigilijną. Szczegółowe informacje pod  numerami: 07706011816, 07599897900.