Ogłoszenia parafialne 14.10.2018 r.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Mdr 7, 7-11) Mądrość to skarb najcenniejszy

Psalm: Ps 90 – Refren: Nasyć nas, Panie, Twoim miłosierdziem.

II czytanie: (Hbr 4, 12-13) Skuteczność słowa Bożego

Ewangelia: (Mk 10, 17-30) Rada dobrowolnego ubóstwa

Co się stało z młodzieńcem? Spochmurniał, słysząc słowa Jezusa, i odszedł smutny. Czy wrócił do swojego dawnego życia, tego, co robił, zanim spotkał Jezusa? A może jednak smutek, który go trawił, stał się zaczynem nawrócenia w przyszłości? Czy zdobył się w końcu na odwagę posłuszeństwa Bogu i wyzwolił z niewoli bogactwa? Takich niedopowiedzianych historii ludzi, którzy spotkali Chrystusa, jest na kartach Ewangelii wiele. Iluż uzdrowionych przez Jezusa mogło rozpocząć nowe życie, jak wielu faryzeuszy i uczonych żydowskich musiało się zmierzyć z prawdą Jego nauczania. Jedno jest pewne, każde spotkanie z Panem przemienia. Nawet jeśli na owoce tej przemiany trzeba czekać.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek świętą Teresę od Jezusa, dziewicę i doktora Kościoła

– we wtorek świętą Jadwigę Śląską

– w środę świętego Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

– w czwartek Święto świętego Łukasza Ewangelisty

– w sobotę świętego Jana Kantego, prezbitera

  1. W Braintree w przyszłą niedzielę 21 października z racji koncertu w kościele, Msza św. zostanie odprawiona o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwa różańcowe będą odprawiane w poniedziałek, środę, piątek i sobotę przed Mszą św. o godz. 18.40. Serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  3. Z racji roku św. Stanisława Kostki odbywa się konkurs plastyczny. Prace można przynosić do zakrystii. Konkurs trwa do piątku 26 października. W niedziele 28 października zostaną wystawione i ogłoszone wyniki. Dla zwycięzców czekają nagrody.
  4. Na końcu kościoła wystawione są kartki przeznaczone na wypominki. Wypełnione przynosimy do zakrystii.
  5. 10 listopada w sobotę o godz. 16.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Zapisy na pierwszym spotkaniu. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny. Koszt od pary to 30 funtów.
  6. W następną niedzielę w czasie ogłoszeń zostanie wytłumaczone co to jest Gift Aid.
  7. 18 października kończy swoją 3 letnią kadencję rada parafialna. Dziękuję wszystkim osobom, które do niej należały za zaangażowanie i nieocenioną pomoc w życie duszpasterskie naszej wspólnoty. W przyszłą niedzielę poinformuję o nowym składzie rady parafialnej.
  8. Z okazji 100. lecia odzyskania przez Polskę niepodległości będzie miała miejsce w Katedrze Westminsterskiej uroczysta Msza Święta Dziękczynna w dniu 10 listopada 2018 roku o godzinie 14.30. Mszy Świętej koncelebrowanej będzie przewodniczył Ks. Arcybiskup Wojciech Polak, Prymas Polski.

Program w biuletynie. Zakończenie około godz. 17.00.

Z racji ograniczonych miejsc zapisy do uczestnictwa we Mszy św. trwają do 28 października w zakrystii.

FILIA W COLCHESTER:

11 listopada zapraszamy na uroczystą Mszę Św. na 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Po Mszy św. akademia jubileuszowa w sali obok kościoła. Serdecznie zapraszamy wszystkich do wzięcia udziału w tej patriotycznej uroczystości. Przewidziana jest nietypowa loteria oraz okolicznościowy upominek dla każdego.

17 listopada odbędzie się zabawa ,,Andrzejkowa”  w sali przy kościele w godz. 18-23. Cardinall Bourne Hall . 51 Priory Street. CO1 2QB. Bilety do nabycia od przyszłej niedzieli przy wyjściu z kościoła w cenie £12 od osoby dorosłej. W dniu zabawy cena biletu przy wejściu  £15. Dzieci wstęp wolny, ale prosimy podać liczbę dzieci przy zakupie biletu w celu organizacyjnym.  Trunki I przekąski we własnym zakresie.  Jak co roku serdecznie zapraszamy oraz życzymy udanej zabawy. W trakcie zabawy loteria fantowa. Szczegóły na FB Polska Parafia w Colchester.