Ogłoszenia parafialne – 14.04.2019 r.

NIEDZIELA PALMOWA

I czytanie: (Iz 50,4-7)  Nie zasłoniłem mojej twarzy przed zniewagami i wiem, że nie doznam wstydu

Psalm 126: Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił?

II czytanie: (Flp 2,6-11)  Chrystus uniżył samego siebie, dlatego Bóg Go wywyższył

Ewangelia: (Łk 22,14 – 23,56) Męka naszego Pana Jezusa Chrystusa według świętego Łukasza

Chcę towarzyszyć Jezusowi w drodze na Kalwarię. On nie może być teraz sam, bo przecież wziął na swoje ramiona niegodziwości wszystkich. Chcę stanąć pod krzyżem, miejscem kaźni, które staje się ołtarzem ofiary i modlitwy. Jezus niesie w sobie cały rodzaj ludzki, aby dla odkupienia każdego człowieka złożyć ofiarę miłości wynagradzającej. Nikogo nie potępia, lecz modli się nawet za swoich oprawców. Gdy ja modlę się do Niego jako Boga, On modli się we mnie jako głowa całego Kościoła i modli się za mnie jako kapłan. Gdy włączam się w Jezusową modlitwę z krzyża, pozwalam Mu zmieniać moje serce, by potrafiło przebaczać.

1. Dzisiaj II taca przeznaczona jest na kwiaty do grobu Pańskiego.

2. Dzisiaj o godz. 18.30 zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich żali z nauką pasyjną.

3. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszamy na nowennę no Matki Bożej Niestającej Pomocy.

4. W środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy do generalnego sprzątania kościoła i przygotowania tego miejsca na święta Wielkiejnocy. Prosimy zabrać ze sobą akcesoria do czyszczenia.

5. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ilościowy i jakościowy.

6. W Wielki Piątek nabożeństwo drogi krzyżowej będzie odprawiane w Ipswich o godz. 17.30 oraz w Colchester o godz. 14.30.

7. W Wielką Sobotę na Mszę św. Wigilii Paschalnej prosimy przynieść ze sobą świece.

8. W poniedziałek 6 maja jest bank holiday. Tego dnia organizujemy piknik parafialny w Ipswich. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 następnie udamy się do parku. Prosimy zabrać ze sobą gry, zabawy oraz jedzenie.

9. 11 maja organizowana jest zabawa majowa. Odbywać się będzie w Martlesham Community Hall. Bilety do nabycia od przyszłej niedzieli z cenie dorośli £10 oraz dzieci £1.