Ogłoszenia parafialne 13.01.2019 r.

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO

I czytanie: (Iz 42,1-4.6-7) Chrystus sługą, w którym Bóg ma upodobanie

Psalm 29: Pan ześle pokój swojemu ludowi.

II czytanie: (Dz 10,34-38) Jezus został namaszczony Duchem Świętym

Ewangelia: (Łk 3,15-16.21-22) Chrzest Jezusa

Wyrazista osobowość Jana Chrzciciela i oddanie, z jakim wypełniał swoją misję, mogły w wielu zrodzić myśl, że to on jest zapowiadanym Mesjaszem. Lecz Jan cierpliwie wyjaśniał: – Czekamy na Tego, który będzie „chrzcił Duchem Świętym i ogniem” (Łk 3, 16). Kiedy więc Jezus staje przed nim w wodach Jordanu, Jan jest bardzo przejęty. Wie, że Jezus nie potrzebuje chrztu pokuty, którego on udziela, bo jest bez grzechu, pełen Bożego Ducha. Jednak konsekwentnie i do końca wypełnia misję, jaką otrzymał od Boga. Jest też świadkiem, jak Syn Boży przychodzi wypełnić misję powierzoną przez Ojca. Jezus zniża się do mnie, bierze na siebie wszystkie moje grzechy i słabości. W wodach chrztu pokazuje mi drogę mojego odrodzenia. Wskazuje, że również do mnie odnoszą się słowa Ojca: „Ty jesteś moje dziecko umiłowane, w tobie mam upodobanie”. Nie jestem zatem zdany wyłącznie na siebie.

1. Dzisiaj po Mszy o 11.30 zapraszamy dzieci do pozostania w kościele. Odbędzie się specjalnie przygotowana katecheza.

2. Wyjątkowo w tym tygodniu Msze św. poranne będą odprawione w poniedziałek o godz. 8.30 a we wtorek o godz. 9.00. Reszta Mszy świętych bez zmian.

3. Serdecznie zapraszamy Róże Żywego Różańca z naszej parafii na spotkanie modlitewno-organizacyjne 27 stycznia, po Mszy św. o 11.30. Zapraszamy również osoby, które chcą dołączyć do tej wspólnoty.

4. Na końcu kościoła wystawione są karki zapraszające na wizytę duszpasterską. Również można to uczynić poprzez formularz dostępny na naszej parafialnej stronie internetowej (www.parafiaipswich.pl).

5. W piątek o godz. 16.30 w Krematorium w Ipswich odbędzie się ostatnie pożegnanie naszej parafianki Marzeny Pławskiej, która w młodym wieku odeszła do Pana.

6. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie opłatkowe na które serdecznie zapraszamy. Zachęcamy do upieczenia ciast.

FILIA W COLCHESTER

19 stycznia w Sali obok kościoła odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci. Zapisy po Mszy św.