Posted on

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (2 Mch 7,1-2.9-14) Wiara braci męczenników w zmartwychwstanie.

Psalm 17: Gdy zmartwychwstanę, będę widział Boga.

II czytanie: (2 Tes 2,16-3,5) Trwać w dobrych czynach i szerzyć Ewangelię.

Ewangelia: (Łk 20,27-38) Uduchowione życie zmartwychwstałych.

           

Zacieśnianie perspektywy życia prowadzi do wyszukiwania sztucznych problemów. Mogą być one próbą podważania autorytetu Jezusa. Jezus zachowuje spokój. Jest pewien swoich racji. Wykorzystuje tę sytuację, aby udzielić nam życiowej lekcji. Mówi dziś, abyśmy patrzyli na życie, zarówno swoje, jak i tych, którzy już odeszli, w perspektywie pewności zmartwychwstania, nadziei życia równego aniołom. To mobilizuje do walki, aby nie poddawać się żadnemu panowaniu oprócz Jezusowego. Jezus zaprasza do przeżywania życia w zadziwieniu z nieosiągalnej naszymi siłami godności dziecka Bożego. Pomaga odkrywać, że Bóg jest Bogiem życia i nie chce śmierci grzesznika. Potrafi ożywić to, co wydaje się już nieodwracalnie martwe.

 

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Listopad jest miesiącem ku pamięci wszystkich zmarłych. Przez cały listopad będą odczytywane wypominki za zmarłych oraz odmawiana Koronka do Bożego Miłosierdzia. W Ipswich każdą sobotę o godz. 18.30, W Colchester i Braintree po Mszy św. niedzielnej.

W COLCHESTER w niedzielę 17 listopada po Mszy św. procesja – Mersea Rd CO2 8RU

 1. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy
 2. 17 października zakończyła się roczna kadencja rady administracyjnej, jak również rady duszpasterskiej. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w życie naszej parafii. Od piątku 7 listopada została powołana nowa rada administracyjna jak również duszpasterska na okres 3 lat. Oto skład nowej rady:

Prezes: Pan Tadeusz Ziąber

Sekretarz: Pani Alina Chudy

Skarbnik i referent Gift aid: Pani Agnieszka Urik

Pozostali członkowie: Pan Sławomir Kuczera, Pan Adam Nowak, Pani Joanna Kuczera, Pani Teresa Sołtys, Pani Magdalena Wojtan, Pan Andrzej Kozłowski, Pan Sebastian Jurczak, Pani Teresa Filipek.

Gratuluję i życzę pełnego zaangażowania dla naszej polskiej wspólnoty.

 1. Na plebanii zakończył się remont. Została wymieniona podłoga na kafelki oraz zrobiona nowa łazienka. Praca plus materiał kosztowały około £3000. W połowie został wymieniony płot, który nie spełniał swojej funkcji. Koszt całego płotu wynosi £665,07. W najbliższym czasie chcielibyśmy wydrukować nowe śpiewniki do wszystkich kościołów naszej polskiej parafii. Przewidywany koszt 300 egzemplarzy wraz z przesyłką wynosi około £1500.

Jak można zauważyć w tym roku jest wiele inwestycji. Dlatego chcielibyśmy po rozmowie z radą administracyjną aby w tę niedzielę i za tydzień, a w przyszłości  w 1 niedzielę każdego miesiąca 2 taca była przeznaczona na te inwestycje.

 1. Zapraszamy na Mikołajki które odbędą się 8 grudnia po Mszy św. Dzieci chętne do udziału w spotkaniu ze św. Mikołajem można wpisać na listę do Pani Aliny Chudy lub Magdy Wojtan, przy zapisywaniu koniecznie podać wiek dziecka. Zapisy tylko i wyłącznie do dnia 30 listopada. Koszt sianka dla zwierząt które transportują św. Mikołaja to 6£.
 2. Od grudnia rozpoczynam wizytę duszpasterską. Z racji, że jestem sam a w tygodniu wieczorem są Msze św. odbywać się będą we wtorek i czwartek od godz. 15:00, natomiast w poniedziałek, środę i piątek w godzinach południowych. Na końcu kościoła są wystawione zaproszenia. Proszę wypełnić i przynieść do zakrystii. Również można to zrobić poprzez stronę internetową naszej parafii. Proszę być cierpliwy, z każdym będę się kontaktował osobiście.
 3. 23 listopada odbędzie się zabawa andrzejkowa w sali przy kościele St Mary’s w Ipswich. Bilety dla dorosłych w cenie 10 £, dzieci za darmo do nabycia po Mszy świętej.
 4. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £2:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– O celibacie w Kościele Katolickim

– O św. Jozafacie i Jego kulcie

– O wcześniejszych wyborach parlamentarnych w wielkiej Brytanii.

– oraz wiele innych ciekawych artykułów.

 1. W poniedziałek 18 listopada o godz. 20.45 w kinie Odeon w Colchester odbędzie się projekcja filmu o św. s. Faustynie: LOVE AND MERCY. Bilety do kupienia na stronie internetowej kina (£11,75) lub przed seansem. Jest to jedyny dzień projekcji tego filmu.

 

 

COLCHESTER

 1. 23 listopada o godz. 18.00 odbędzie się zabawa andrzejkowa. Bilety dla dorosłych w cenie £10, dzieci za darmo, do nabycia po Mszy św.
 2. 8 grudnia spotkanie ze św. Mikołajem . Prosimy rodziców o zapisywanie dzieci na listę św. Mikołaja. Przy tej okazji można złożyć dobrowolna ofiarę na ten cel.
 3. 15 grudnia po Mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe przy sali w kościele. Bilety w cenie £5 do nabycia po Mszy św.

4. 19 stycznia odbędzie się zabawa karnawałowa dla dzieci w godzinach 15.00-17.00.