Ogłoszenia parafialne – 10.02.2019 r.

V NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 6, 1-2a.3-8) Powołanie proroka

Psalm 138: Wobec aniołów psalm zaśpiewam Panu.

II czytanie: (1 Kor 15,1-11) Świadectwo Pawła o zmartwychwstaniu Chrystusa

Ewangelia: (Łk 5,1-11) Zostawili wszystko i poszli za Jezusem

Cudowny połów to znak Jezusa dla Jego uczniów. Znak obecności Bożej mocy i udziału ludzi w realizowaniu Jego zbawczej misji. Dlatego cudowny połów to również efekt posłuszeństwa Szymona słowom Jezusa. Bo słowo Jezusa nie tyle informuje, co skutkuje: stwarza. Moja ocena rzeczywistości może być – jak u Szymona – sceptyczna, oparta tylko na ludzkim doświadczeniu. Wiara jednak idzie drogą posłuszeństwa Bogu, którego nie ograniczają prawa natury ani ludzkie doświadczenie. Z wiarą trzeba wsłuchiwać się w to, co Bóg mówi każdego dnia. Żyć tym Słowem to pozwolić się Bogu zaskakiwać i wyzwalać z różnych ludzkich lęków.

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się spotkanie dla dzieci, a dla dorosłych w Parish Hall projekcja zdjęć Lourdes oraz historia objawień Matki Bożej

2. W sobotę 2 marca w Parish Hall rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Będzie odbywał się w godzinach 16.00 – 18.00. Zapisy na pierwszym spotkaniu.

3. Mężczyźni grupy św. Józefa dziękują za okazaną pomoc finansową w zeszłym tygodniu dla rodziny Piotra. Serdeczne Bóg zapłać zza wielkie serce.

4. 2 marca zapraszamy na zabawę karnawałową. Bilety w cenie £10 dla dorosłych i £1 za dzieci, do nabycia po Mszy św.