Posted on

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA

 I czytanie: (Syr 3,17-18.20.28-29) Bóg miłuje pokornych.

Psalm 68: Ty, dobry Boże, biednego ochraniasz.

II czytanie: (Hbr 12,18-19.22-24a) Stare i nowe przymierze.

Ewangelia: (Łk 14,1.7-14) Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

           

Wielu rzeczy Jezus Mistrz chce nauczyć swoich uczniów wszystkich epok. Dzisiejsza lekcja brzmi: „Kto się wywyższa, będzie poniżony” (Łk 14, 11). Pokora jest jedną z podstawowych cech chrześcijanina. Jezus potwierdził to całym swoim życiem. Maryja przy zwiastowaniu określiła siebie Służebnicą Pańską. Święty Paweł napominał Rzymian: „Nie zabiegajcie o to, co wyniosłe” (Rz 12, 16). Dlaczego mam zapominać o sobie? Odpowiedź jest prosta. Jeśli nie postawię Boga i drugiego człowieka w centrum swojego życia, zmarnuję je. Pycha będzie kazać mi wierzyć, że jestem najważniejszą osobą i wszystko ma być podporządkowane mnie. Z Bogiem włącznie. Wiara musi być budowana na prawdzie. Stąd św. Teresa określała pokorę jako kroczenie w prawdzie. A prawda jest taka, że Jezus przyszedł na świat jako wyzwalająca, bezinteresowna miłość. W tym mam Go naśladować, a bezinteresowność powinna się stać towarzyszką mojego myślenia i działania.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Od poniedziałku do czwartku z racji rekolekcji kapłańskich nie będzie Mszy świętych
  2. W piątek przypada I piątek miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz spowiedź od godz. 18.00.
  3. W sobotę z racji Mszy św. wspólnoty indyjskiej Msza św. będzie o godz. 19.00.
  4. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

Anioł Stróż, Tak Rodzinie, Różaniec, Mały Gość Niedzielny

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– o strajku nauczycieli we wrześniu;

– o fascynacji klimatami z piekła rodem i kazaniach opartych na lęku opowiada dominikanin o. Paweł Adamik, dyrektor dominikańskiego Centrum Informacji o Nowych Ruchach Religijnych i Sektach we Wrocławiu. Wyjaśnia kiedy należy udać się do egzorcysty, a kiedy potrzebna jest porada psychiatry;

– 95-letnia Włoszka Emma Morosini dotarła na Jasną Górę. Pielgrzymuje od 25 lat, w nogach ma ok. 30 tys. kilometrów. Chciała w ten sposób odwdzięczyć się Maryi za cudowne uratowanie życia.

– oraz wiele innych artykułów.

5. Od października ruszają przygotowania do I Komunii Św. oraz do s. bierzmowania. Na stronie parafialnej znajduje się formularz, który należy wydrukować, wypełnić i przynieść po Mszy św. do zakrystii. Zapisy trwają do końca września.