Ogłoszenia na 8 kwietnia 2018 r.

Biuletyn parafialny

8 kwietnia 2018

 

 

Msze św. niedzielne i świąteczne w języku polskim w kościołach angielskich:

Ipswich – St Mary’s Church, 322 Woodbridge Road, Ipswich IP4 4BD

sob.    19:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

niedz. 12:00 + Józef ĆWIRTA – o zbawienie duszy

pon.    10:00 + Maciej ANTKOWIAK

pon.    11:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Colchester – St James the Less and St Helen, 51 Priory Street, Colchester CO1 2QB

niedz. 14:00 + Zofia SOŁTYS (1 r. śm.) – od syna z rodziną

Braintree – Our Lady Queen of Peace Church, The Avenue, Braintree CM7 3HY

niedz. 16:30 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Msze św. w dni powszednie w Ipswich w kościele St Mary, Woodbridge Road:

czw.   9:15 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

  1. 10:00 W pewnej intencji – za przyczyną św. Andrzeja Boboli i św. Michała Arch.
  2. 19:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Czytania z Niedzieli Bożego Miłosierdzia (rok B)

I czytanie: Dz 4,32-35 Jeden duch i jedno serce wspólnoty chrześcijańskiej

Psalm: Ps 118 – Refren: Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny

II czytanie: 1 J 5,1-6 Naszą siłą jest nasza wiara

Ewangelia: J 20,19-31 Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli

Obchodzimy dziś Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niewątpliwie każdy z nas potrzebuje Bożego miłosierdzia, choć może nie zawsze mamy tego świadomość. Św. Tomasz w dzisiejszej Ewangelii mówi do Jezusa: „Pan mój i Bóg mój!”, a Jezus zwraca uwagę, jak ważna jest wiara. My też wielokrotnie podczas Mszy św. wyznajemy w Jezusie naszego Pana i Boga. Niech nasza modlitwa będzie wypowiadana z wiarą i ufnością w Boże miłosierdzie.

 

Składka z 29.03: Colchester £38.20. Składka z 30.03 (Fundusz Ziemi Świętej): Ipswich £86.00; Colchester £78.60. Składka z 02.04: Ipswich £106.75. Bóg zapłać.

 

Ewangelia według Świętego Jana (J 20,19-31)

Wieczorem w dniu zmartwychwstania, tam gdzie przebywali uczniowie, choć drzwi były zamknięte z obawy przed Żydami, przyszedł Jezus, stanął pośrodku i rzekł do nich: «Pokój wam!» A to powiedziawszy, pokazał im ręce i bok. Uradowali się zatem uczniowie, ujrzawszy Pana.

A Jezus znowu rzekł do nich: «Pokój wam! Jak Ojciec Mnie posłał, tak i Ja was posyłam». Po tych słowach tchnął na nich i powiedział im: «Weźmijcie Ducha Świętego! Którym odpuścicie grzechy, są im odpuszczone, a którym zatrzymacie, są im zatrzymane».

Ale Tomasz, jeden z Dwunastu, zwany Didymos, nie był razem z nimi, kiedy przyszedł Jezus. Inni więc uczniowie mówili do niego: «Widzieliśmy Pana!» Ale on rzekł do nich: «Jeżeli na rękach Jego nie zobaczę śladu gwoździ i nie włożę palca mego w miejsce gwoździ, i ręki mojej nie włożę w bok Jego, nie uwierzę».

A po ośmiu dniach, kiedy uczniowie Jego byli znowu wewnątrz domu i Tomasz z nimi, Jezus przyszedł, choć drzwi były zamknięte, stanął pośrodku i rzekł: «Pokój wam!» Następnie rzekł do Tomasza: «Podnieś tutaj swój palec i zobacz moje ręce. Podnieś rękę i włóż w mój bok, i nie bądź niedowiarkiem, lecz wierzącym». Tomasz w odpowiedzi rzekł do Niego: «Pan mój i Bóg mój!». Powiedział mu Jezus: «Uwierzyłeś dlatego, że Mnie ujrzałeś? Błogosławieni, którzy nie widzieli, a uwierzyli».

I wiele innych znaków, których nie zapisano w tej księdze, uczynił Jezus wobec uczniów. Te zaś zapisano, abyście wierzyli, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym, i abyście wierząc, mieli życie w imię Jego.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Dziś obchodzimy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.
  2. W tym roku wyjątkowo w poniedziałek będziemy obchodzić uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msza św.: w języku angielskim o godz. 10:00, a w języku polskim o godz. 11:00.
  3. W tę środę nie będzie Mszy św. o godz. 10:00 z powodu wyjazdu.
  4. 12 maja od godziny 19 do 23 odbędzie się zabawa parafialna w sali przy kościele w Ipswich. Bilety kosztują £8 dla dorosłych i £2 dla dzieci.