Ogłoszenia na 7 stycznia 2018 r.

Biuletyn parafialny

7 stycznia 2018

Intencje mszalne
6.01 sob. 19.00 Ipswich + Antoni (17 r. śm.)
7.01
niedziela
Objawienie Pańskie – 3 Króli
12.00 Ipswich + Józef DOMAŃSKI ++ zmarli z rodziny DOMAŃSKICH i MAZGAJ
14.00 Colchester + Danuta i + Tadeusz MALUSZEK
16.30 Braintree + Tadeusz LIPSKI (7 r. śm.)
8.01 pn. 10.00 Ipswich Święto Chrztu Pańskiego
Za parafian (intencja wolna)
9.01 wt.   9.15 Ipswich Intencja wolna
10.01 śr. 10.00 Ipswich Intencja wolna
11.01 cz.   9.15 Ipswich Intencja wolna
12.01 pt. 10.00 Ipswich Intencja wolna
19.00 Ipswich Intencja wolna
13.01 sob. 19.00 Ipswich + Ludwik JAKUBOWSKI (3 r. śm.) + Christina FISHER (2 mies. po śm.)
14.01
niedziela
II Niedziela zwykła – rok B
12.00 Ipswich Za parafian (intencja wolna)
14.00 Colchester + Mirosław KAMIŃSKI (7 r. śm.) + Zofia SMARDZ (8 r. śm.)
16.30 Braintree W int. Poli (1 r. ur.) – dziękczynna z prośbą
o dalsze błogosławieństwo Boże


Czytania z uroczystości Objawienia Pańskiego – 3 Króli (rok B)

I czytanie: Iz 60,1-6 Chwała Boga rozbłyska nad Jerozolimą

Psalm: Ps 72 – Refren: Uwielbią Pana wszystkie ludy ziemi.

II czytanie: Ef 3,2-3a.5-6 Poganie są uczestnikami zbawienia

Ewangelia: Mt 2,1-12 Pokłon mędrców ze Wschodu

Gdy Jezus narodził się w Betlejem w Judei za panowania króla Heroda, oto mędrcy ze Wschodu przybyli do Jerozolimy i pytali: «Gdzie jest nowo narodzony Król żydowski? Ujrzeliśmy bowiem Jego gwiazdę na Wschodzie i przybyliśmy oddać Mu pokłon».

Skoro to usłyszał król Herod, przeraził się, a z nim cała Jerozolima. zebrał więc wszystkich arcykapłanów i uczonych ludu i wypytywał ich, gdzie ma się narodzić Mesjasz. Ci mu odpowiedzieli: «W Betlejem judzkim, bo tak zostało napisane przez Proroka: a ty, Betlejem, ziemio Judy, nie jesteś zgoła najlichsze spośród głównych miast Judy, albowiem z ciebie wyjdzie władca, który będzie pasterzem ludu mego, Izraela».

Wtedy Herod przywołał potajemnie mędrców i wywiedział się od nich dokładnie o czas ukazania się gwiazdy. A kierując ich do Betlejem, rzekł: «Udajcie się tam i wypytajcie starannie o dziecię, a gdy Je znajdziecie, donieście mi, abym i ja mógł pójść i oddać Mu pokłon». Oni zaś, wysłuchawszy króla, ruszyli w drogę.

A oto gwiazda, którą widzieli na Wschodzie, postępowała przed nimi, aż przyszła i zatrzymała się nad miejscem, gdzie było dziecię. Gdy ujrzeli gwiazdę, bardzo się uradowali. Weszli do domu i zobaczyli dziecię z Matką Jego, Maryją; padli na twarz i oddali Mu pokłon. I otworzywszy swe skarby, ofiarowali Mu dary: złoto, kadzidło i mirrę.

A otrzymawszy we śnie nakaz, żeby nie wracali do Heroda, inną drogą udali się z powrotem do swojego kraju.

 

Kalendarz liturgiczny: 8 stycznia, pon. – Święto Chrztu Pańskiego

Składka z 31.12.2017: Ipswich £204.54. Bóg zapłać.

Przeżywana dziś uroczystość Trzech Króli ma wybitnie symboliczny charakter: Mały obywatel Betlejem, ubogiej mieściny judejskiej, narodzony w największej pokorze, staje się darem dla wszystkich: Maryi, Józefa, pasterzy, a przez tajemniczych gości z innych krain – Jezus staje się darem ofiarowanym każdemu człowiekowi. W złożonych przez mędrców ze Wschodu darach: złota, kadzidła i mirry widzimy symbol miłości, modlitwy i cierpienia. Kto bowiem szczerze poszukuje prawdy, dowodzi swojej tęsknoty za dobrem, wiary otwartej na światło z wysoka i odwagi w dążeniu do celu.

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

  1. Serdecznie gratuluję uczestnikom oraz organizatorom przygotowania i przeprowadzenia zabaw sylwestrowych w Ipswich i w Colchester.
  2. W dniu 6 stycznia w kalendarzu liturgicznym w Polsce obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną świętem Trzech Króli. W Anglii niektóre święta przenosi się na niedzielę, toteż w dzisiejszą niedzielę 7 stycznia – obchodzimy tutaj święto Trzech Króli. Pod koniec Mszy św. zostanie poświęcona kreda, którą można wziąć do domu i zaznaczyć drzwi naszych mieszkań znakiem: „C + M + B + 2018”.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 8 stycznia o godz. 18:30 w budynku Polskiej Szkoły Sobotniej w Ipswich.
  4. Spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 17:00 w kościele w Ipswich.
  5. Spotkanie opłatkowe w Ipswich odbędzie się w trzecią niedzielę stycznia, czyli 21 stycznia po Mszy św., czyli o godz. 13:00. Bardzo proszę, aby przygotować i przynieść ciasta i inne wypieki.
  6. Od stycznia rozpoczęły się wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Można umawiać się na wizytę po Mszy św. w zakrystii.
  7. Za miesiąc, w sobotę 10 lutego w salce przy kościele ministranci już po raz trzeci organizują zabawę karnawałową, której dochód zostanie przeznaczony na ich wspólne wypady i spotkania integracyjne. Koszt: osoby dorosłe £8 a dzieci £2. Bilety są do nabycia u Adama (tel. 07541576778) oraz po każdej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  8. W Colchester w niedzielę 21 stycznia po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych na sali przy kościele.