Ogłoszenia na 5 sierpnia 2018 r.

BIULETYN PARAFIALNY

sierpnia 2018

Msze św. niedzielne i świąteczne w języku polskim w kościołach angielskich:

Ipswich – St Mary’s Church, 322 Woodbridge Road, Ipswich IP4 4BD

sob.    19:00 + Julia (Msza św. gregoriańska 28)

niedz. 12:00 + Dmitrij VLASENKO (zmarł 19 lipca 2018 r.)

Colchester – St James the Less & St Helen, 51 Priory Street, Colchester CO1 2QB

niedz. 14:00 + Jan PADUCH – od rodziny SOŁTYSÓW

Braintree – Our Lady Queen of Peace Church, The Avenue, Braintree CM7 3HY

niedz. 16:30 + Julia (Msza św. gregoriańska 29)

Msze św. w dni powszednie w Ipswich w kościele St. Mary, Woodbridge Road:

pon.    10:00 + Julia (Msza św. gregoriańska 30)

wt.     9:15 Za parafian

śr.       10:00 Za parafian

czw.      9:15 Za parafian

pt. 10:00 Za parafian

pt. 19:00 O zdrowie i błogosławieństwo dla Jonathana

Czytania z 18 Niedzieli zwykłej (rok B)

I czytanie: Wj 16,2-4.12-15 Bóg daje cudowny pokarm

Psalm: Ps 78 –Refren: Pokarmem z nieba Pan swój lud obdarzył.

II czytanie: Ef 4,17.20-24 Przyoblec się w człowieka nowego

Ewangelia: J 6,24-35 Kto przychodzi do Chrystusa, nie będzie łaknął

„Ja jestem chlebem życia” – w dzisiejszej Ewangelii Jezus odwołuje się do doskonale znanego nam pożywienia – do chleba. Jest w tym jednak coś więcej. Jezus określa się jako chleb życia. Tak jak powszedni chleb zaspokaja nasz codzienny głód, tak tylko Bóg jest w stanie wypełnić nasze pragnienia i dać nam życie, które nie kończy się tu, na ziemi. Podejdźmy w czasie komunii z wiarą do ołtarza i posilmy się chlebem życia, przyjmując Jezusa do swojego serca.

Składka z 29.07: Ipswich £134.70; Colchester £96.57. Bóg zapłać.

Modlitwa wiernych

Jezus jest tym, który zaspokaja wszelki egzystencjalny głód. Kto do Niego przychodzi, już nigdy nie łaknie. Pouczeni Bożym słowem módlmy się.

Za nasz jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół, by w świecie mającym wiele różnych nauczycieli był czytelnym znakiem Jezusa Chrystusa.

Za rodziny, aby podejmowane przez ważnych tego świata decyzje polityczne i ekonomiczne chroniły je jako największy skarb ludzkości.

Za wszystkich tkwiących w nałogach, by Bóg dał im pragnienie i siły do walki z uzależnieniem.

Za wszystkich zmarłych, by nie musieli już pragnąć w czyśćcu bliskości Boga, ale mogli w niebie na zawsze żyć w Jego obecności.

Za nas samych, byśmy zawsze w Chrystusie szukali zaspokojenia naszych egzystencjalnych głodów.

Dobry Boże, dziękujemy Ci za skarb, jakim jest dany nam przez Ciebie Twój Syn, Jezus Chrystus. Niech dzięki Twojej łasce stale wzrastamy w wierze, nadziei i miłości, przez tegoż Chrystusa, Pana naszego. Amen.

1. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii już po raz 66 organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej Szkaplerznej w Aylesford w dniu 2 września. Program przewiduje m.in. od godz. 12:00 spowiedź, o godz. 13:00 Mszę św., którą odprawi abp Tadeusz Wojda, oraz o godz. 16:00 nabożeństwo różańcowe i nałożenie szkaplerzy. Adres do nawigacji:The Friers, Aylesford, ME20 7BX.
  2. W tym tygodniu wspominamy:

– w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego

– w środę św. Dominika, kapłana

– w czwartek św. Teresę Benedyktę od Krzyża (Edytę Stein)

– w piątek św. Wawrzyńca, diakona i męczennika

– w sobotę św. Klarę, dziewicę