Ogłoszenia na 4 lutego 2018 r.

Biuletyn parafialny

4 lutego 2018

 

 

 

 

Intencje mszalne
3.02 sob. 19.00 Ipswich W int. Karoliny (1 r. ur.) i w int. rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków
4.02
niedziela
V Niedziela zwykła – rok B
12.00 Ipswich W int. Karola (w dniu chrztu) i w in. jego chrzestnych – o łaskę wiary i dary Ducha Świętego
14.00 Colchester + Jan GIEL (3 r. śm.) + Jan KORBAN (2 r. śm.)
16.30 Braintree Za parafian (intencja wolna)
9.02 pt. 10.00 Ipswich Intencja wolna
19.00 Ipswich Intencja wolna
10.02 sb. 19.00 Ipswich + Paulina + Władysław
11.02
niedziela
VI Niedziela zwykła – rok B
12.00 Ipswich Za parafian (intencja wolna)
14.00 Colchester + Mieczysław + Janina PAKULNIEWICZ
+ Zuzanna NIEWIADOMSKA (6 r. śm.)
16.30 Braintree Za parafian (intencja wolna)

      

Kalendarz liturgiczny:

5 lutego, poniedziałek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy

6 lutego, wtorek – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników

10 lutego, sobota – św. Scholastyki, dziewicy

14 lutego, środa – Popielec

Czytania z V Niedzieli zwykłej (rok B)

I czytanie: Hi 7,1-4.6-7 Marność życia ludzkiego

Psalm: Ps 147A – Refren: Panie, Ty leczysz złamanych na duchu.

II czytanie: 1 Kor 9,16-19.22-23 Biada mi, gdybym nie głosił Ewangelii

Ewangelia: Mk 1,29-39 Jezus uzdrawia i wypędza złe duchy

 

Po wyjściu z synagogi Jezus przyszedł z Jakubem i Janem do domu Szymona i Andrzeja. Teściowa zaś Szymona leżała w gorączce. Zaraz powiedzieli Mu o niej. On podszedł i podniósł ją, ująwszy za rękę, a opuściła ją gorączka. I usługiwała im.

Z nastaniem wieczora, gdy słońce zaszło, przynosili do Niego wszystkich chorych i opętanych; i całe miasto zebrało się u drzwi. Uzdrowił wielu dotkniętych rozmaitymi chorobami i wiele złych duchów wyrzucił, lecz nie pozwalał złym duchom mówić, ponieważ Go znały.

Nad ranem, kiedy jeszcze było ciemno, wstał, wyszedł i udał się na miejsce pustynne, i tam się modlił. Pośpieszył za Nim Szymon z towarzyszami, a gdy Go znaleźli, powiedzieli Mu: „Wszyscy Cię szukają”. Lecz On rzekł do nich: „Pójdźmy gdzie indziej, do sąsiednich miejscowości, abym i tam mógł nauczać, bo po to wyszedłem”. I chodził po całej Galilei, nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy.

 

Jezus uzdrawiał i wyrzucał złe duchy. Kiedy poszedł na miejsce pustynne, aby się modlić, uczniowie znaleźli Go i powiedzieli: „Wszyscy Cię szukają”. Warto się zastanowić, na ile to zdanie oddaje nasze przyjście na Mszę św. Czy jest to wyraz naszego poszukiwania Boga? Czy przyszliśmy tu z wiarą, aby prosić Jezusa o uzdrowienie z naszych chorób i słabości? On jest blisko. Nie zignorujmy Jego obecności.

Wszechmogący Boże, strzeż nieustannie swojej rodziny z ojcowską dobrocią, a ponieważ całą nadzieję pokładamy w łasce niebieskiej, otaczaj nas zawsze swoją opieką. Amen.

 

Modlitwa wiernych

 

Jezus jest tym, którego obchodzi ludzki los. Nie ma upodobania w cierpieniu, bo gdy żył wśród nas stanowczo mu się przeciwstawiał. Dlatego z ufnością wołajmy do Tego, który Go posłał, naszego Ojca.

 

Módlmy się za Kościół święty, by sam wzrastając w wierze i nadziei, nieustannie głosił je całemu światu. Ciebie prosimy…

Módlmy się za papieża Franciszka i wszystkich biskupów, by byli dla chrześcijan żywym przykładem cnót. Ciebie prosimy…

Módlmy się za wszystkich chorych, by Jezus przynosił im ulgę w cierpieniu, a jeśli taka wola Boża, także uzdrowienie. Ciebie prosimy….

Módlmy się za wszystkich oczekujących na niebo w czyśćcu, by Bóg skrócił ich cierpienie i wprowadził do radości życia wiecznego. Ciebie prosimy…

Módlmy się za nas samych, byśmy zawsze ufali, że Bóg jest dobry. Ciebie prosimy…

 

Wysławiamy Cię, Panie Boże, bo jesteś dobry i dla nas wszystkich chcesz dobra. W Twoje ręce składamy nasze życie, nasze obawy i nadzieje. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

Boże, Ty pozwalasz nam spożywać jeden Chleb eucharystyczny i pić z jednego Kielicha, prosimy Cię, daj nam prowadzić takie życie, abyśmy zjednoczeni w Chrystusie, z radością przyczyniali się do zbawienia świata. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

 

Składka z 28.01: Ipswich £234.22; Colchester £107.52. Bóg zapłać.

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. Zaraz po niedzielnej Mszy św. w Ipswich (o godz. 12:00), w salce przy kościele (dawnej bibliotece) odbędzie się spotkanie mężczyzn św. Józefa.
  2. W ten poniedziałek 5 lutego oraz w środę 7 lutego wyjątkowo nie będzie Mszy św. o godz. 10:00 w kościele w Ipswich.
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się dopiero w poniedziałek 19 lutego. W ten poniedziałek 5 lutego spotkania wyjątkowo nie będzie z powodu wyjazdu na spotkanie z biskupem. Z kolei zamiast spotkania w poniedziałek 12 lutego zapraszam wszystkich kandydatów na Mszę św. w środę popielcową 14 lutego – do wyboru albo rano o godz. 10:00 albo wieczorem o godz. 18:00 w kościele w Ipswich.
  4. Spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 10 lutego o godz. 17:00 w kościele w Ipswich.
  5. Wizyty duszpasterskie zwane kolędą będą trwały jeszcze co najmniej przez cały luty. Można umawiać się na wizytę po Mszy św. w zakrystii.
  6. W sobotę 10 lutego w salce przy kościele ministranci już po raz trzeci organizują zabawę karnawałową, której dochód zostanie przeznaczony na ich wspólne wypady i spotkania integracyjne. Koszt: osoby dorosłe £8 a dzieci £2. Bilety są do nabycia u pana Adama (tel. 07541576778) oraz po każdej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
  7. W tym roku w środę 14 lutego zamiast walentynek będzie środa popielcowa i rozpoczęcie wielkiego postu. Msze św. po polsku w kościele w Ipswich zostaną odprawione o godz. 10:00 rano oraz o godz. 18:00 wieczorem. Natomiast o godz. 19:30 będzie Msza św. po angielsku. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  8. W środę popielcową rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które zakończą się w pierwszą niedzielę wielkiego postu.