Ogłoszenia na 31 grudnia 2017 r.

Biuletyn parafialny

31 grudnia 2017

 

Intencje mszalne
30.12 sob. 19.00 Ipswich + Lucjan KRUPIŃSKI + Zbigniew
31.12
niedziela
Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa
12.00 Ipswich W int. Filipa ZIĘBY (6 r. ur.) – o dary Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże
14.00 Colchester + Gordon BERLING + Ronald HAXON i za ich żony
16.30 Braintree W int. Julii w dniu 7 urodzin – o wiele łask Bożych
1.1
pon.
Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok
12.00 Ipswich W pewnej intencji – o błogosławieństwo Boże
14.00 Colchester + Marianna UŚCIŁOWSKA (1 r. śm.)
16.30 Braintree Za parafian (intencja wolna)
2.1 wt.   9.15 Ipswich Intencja wolna
3.1 śr. 10.00 Ipswich + Zofia + Tadeusz PAWŁOWICZ – int. córki
4.1 czw.   9.15 Ipswich Intencja wolna
5.1 pt. 10.00 Ipswich Intencja wolna
19.00 Ipswich Intencja wolna
6.1
sobota
Objawienie Pańskie – Trzech Króli: C + M + B + 2018
19.00 Ipswich Za parafian (intencja wolna)
7.1
niedziela
Niedziela Chrztu Pańskiego
12.00 Ipswich Za parafian (intencja wolna)
14.00 Colchester + Danuta + Tadeusz MALUSZEK
16.30 Braintree + Tadeusz LIPSKI (7 r. śm.)


Czytania z Niedzieli Świętej Rodziny (rok B) – 31.12.2017

I czytanie: Rdz 15,1-6; 21,1-3 Obietnica potomstwa

Psalm: Ps 105 – Refren: Pan Bóg pamięta o swoim przymierzu.

II czytanie: Hbr 11,8.11-12.17-19 Wiara Abrahama, Sary i Izaaka

Ewangelia: Łk 2,22-40 Dziecię rosło napełniając się mądrością

 

Gdy upłynęły dni Ich oczyszczenia według Prawa Mojżeszowego, Rodzice przynieśli Jezusa do Jerozolimy, aby Go przedstawić Panu. Tak bowiem jest napisane w Prawie Pańskim: „Każde pierworodne dziecko płci męskiej będzie poświęcone Panu”. Mieli również złożyć w ofierze parę synogarlic albo dwa młode gołębie, zgodnie z przepisem Prawa Pańskiego.

A żył w Jerozolimie człowiek, imieniem Symeon. Był to człowiek prawy i pobożny, wyczekiwał pociechy Izraela, a Duch Święty spoczywał na nim. Jemu Duch Święty objawił, że nie ujrzy śmierci, aż zobaczy Mesjasza Pańskiego. Za natchnieniem więc Ducha przyszedł do świątyni. A gdy Rodzice wnosili Dzieciątko Jezus, aby postąpić z Nim według zwyczaju Prawa, on wziął Je w objęcia, błogosławił Boga i mówił:

„Teraz, o Władco, pozwól odejść słudze Twemu w pokoju, według Twojego słowa. Bo moje oczy ujrzały Twoje zbawienie, któreś przygotował wobec wszystkich narodów: światło na oświecenie pogan i chwałę ludu Twego, Izraela”.

A Jego ojciec i Matka dziwili się temu, co o Nim mówiono. Symeon zaś błogosławił Ich i rzekł do Maryi, Matki Jego: „Oto Ten przeznaczony jest na upadek i na powstanie wielu w Izraelu i na znak, któremu sprzeciwiać się będą. A Twoją duszę miecz przeniknie, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu.

Była tam również prorokini Anna, córka Fanuela z pokolenia Asera, bardzo podeszła w latach. Od swego panieństwa siedem lat żyła z mężem i pozostała wdową. Liczyła już osiemdziesiąty czwarty rok życia. Nie rozstawała się ze świątynią, służąc Bogu w postach i modlitwach dniem i nocą. Przyszedłszy w tej właśnie chwili, sławiła Boga i mówiła o Nim wszystkim, którzy oczekiwali wyzwolenia Jerozolimy.

A gdy wypełnili wszystko według Prawa Pańskiego, wrócili do Galilei, do swego miasta Nazaret.

Dziecię zaś rosło i nabierało mocy, napełniając się mądrością, a łaska Boża spoczywała na Nim.

 

 

Składka z 24.12.2017: Ipswich £143.52; Colchester £149.82; Braintree £83.54. Składka z 26.12.2017: Ipswich £140.80. Bóg zapłać.

 

Kalendarz liturgiczny:

1 stycznia, poniedziałek – Świętej Bożej Rodzicielki Maryi

2 stycznia, wtorek – św. Bazylego Wielkiego i św. Grzegorza z Nazjanzu

6 stycznia, sobota – Objawienie Pańskie (Trzech Króli)

7 stycznia, niedziela – Niedziela Chrztu Pańskiego

 

Ogłoszenia duszpasterskie:

 1. Bardzo serdecznie dziękuję za wszelką pomoc podczas celebracji świątecznych, za życzliwość i życzenia świąteczne, a także za składane ofiary – wyraz wdzięczności za posługę duszpasterską. Gratuluję organizatorom przygotowania i przeprowadzenia zabaw sylwestrowych w Ipswich i Colchester.
 2. W ostatnim dniu Starego Roku 2017 życzę obfitych łask i błogosławieństwa Bożego na cały Nowy Rok 2018.
 3. W poniedziałek, pierwszy dzień Nowego Roku 2018 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Pokoju: Msza św. jak w niedzielę, czyli w Ipswich o godz. 12:00, w Colchester o godz. 14:00 a w Braintree o godz. 16:30.
 4. W piątek I piątek miesiąca: Msza św. rano o godz. 10:00 a potem odwiedziny chorych oraz wieczorem od godz. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu i potem o godz. 19:00 Msza św. wieczorna i spotkanie dla ministrantów.
 5. W sobotę I sobota miesiąca: od godz. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu.
 6. W sobotę 6 stycznia – uroczystość Objawienia Pańskiego zwana świętem Trzech Króli. Msza św. w Ipswich wieczorem o godz. 19:00. Po Mszy św. poświęcenie kredy, którą można wziąć do domu.
 7. W przyszłą niedzielę 7 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego. W Ipswich wystawienie Najśw. Sakramentu 15 minut przed Mszą św. Dodatkowo po Mszy św. w Ipswich, Colchester i Braintree poświęcenie kredy.
 8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 8 stycznia o godz. 18:30 w budynku Polskiej Szkoły Sobotniej w Ipswich.
 9. Spotkanie dla rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komu- nii św. odbędzie się w sobotę 13 stycznia o godz. 17:00 w kościele w Ipswich.
 10. Spotkanie opłatkowe w Ipswich odbędzie się w trzecią niedzielę stycznia, czyli 21 stycznia po Mszy św., czyli o godz. 13:00. Bardzo proszę aby przygotować i przynieść ciasta i inne wypieki.
 11. Od stycznia rozpoczną się wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Można umawiać się na wizytę po Mszy św. w zakrystii.