Ogłoszenia na 29 kwietnia 2018 r.

BIULETYN PARAFIALNY

29kwietnia 2018

 

 

Msze św. niedzielne i świąteczne w języku polskim w kościołach angielskich:

Ipswich – St Mary’s Church, 322 Woodbridge Road, Ipswich IP4 4BD

sob.    19:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

niedz. 12:00 + Mariusz – od siostry Martyny z rodziną

Colchester – St James the Less and St Helen, 51 Priory Street, Colchester CO1 2QB

niedz. 14:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Braintree – Our Lady Queen of Peace Church, The Avenue, Braintree CM7 3HY

niedz. 16:30 Za parafian

Msze św. w dni powszednie w Ipswich w kościele St Mary, Woodbridge Road:

pon.    10:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

 1. 9:15 + Kazimierz ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

śr.       10:00 + Kazimierz ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

czw.     9:15 + Kazimierz ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

 1.   10:00 + Kazimierz ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)
 2.   19:00 + Anna ŁUCARZ

Czytania z 5 Niedzieli Wielkanocnej (rok B)

I czytanie: Dz 9,26-31 Gorliwość nawróconego Szawła

Psalm: Ps 22 –Refren: Będę Cię chwalił w wielkim zgromadzeniu.

II czytanie: 1 J 3,18-24 Miłujmy czynem i prawdą

Ewangelia: J 15,1-8Kto trwa w Chrystusie, przynosi owoc obfity

Każdy z nas w duchowym rozwoju, potrzebuje Bożej pomocy – Bożego wsparcia. Jak winna latorośl sama z siebie nie jest w stanie istnieć i rozwijać się, tak i człowiek, by mógł cieszyć się w swoim życiu duchowymi owocami, musi tkwić w Jezusie Chrystusie. Tylko On jest wstanie dać nam wszystko to, co potrzebne jest do prawidłowego rozwoju. Dlatego przychodzimy na tę Eucharystię do naszego Pana i Mistrza, który daje nam życiodajne soki, tak bardzo niezbędne na drodze do zbawienia.

Składka z 22.04: Ipswich £203.28. Składka na seminarium duchowne: Ipswich £85.10; Braintree: £41.75. Bóg zapłać.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. W dzisiejszą niedzielę o godz. 15:00 w wielu miejscach w Anglii odbędzie się „Różaniec na wybrzeżu”: www.rosaryonthecoast.co.uk.
 2. W piątek I piątek miesiąca: Msza św. rano o godz. 10:00 a potem odwiedziny chorych oraz wieczorem od godz. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu a o godz. 19:00 Msza św. wieczorna i spotkanie dla ministrantów.
 3. W sobotę I sobota miesiąca: od godz. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu, potem o godz. 19:00 Msza św. W przyszłą niedzielę jako I niedzielę miesiąca – wystawienie Najśw. Sakramentu 15 minut przed Mszą św.
 4. W przyszłą niedzielę 6 maja Polski Klub dla Młodzieży w Braintreezaprasza do odwiedzenia wystawy z okazji Dnia Polskiego Dziedzictwa. Wystawa będzie dostępna do obejrzenia po każdej Mszy św. w niedzielę 6 maja w sali przy kościele w Braintree.
 5. W polskiej parafii w Ipswich uroczystość I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 20 maja o godz. 12:00. Natomiast w Colchester – w niedzielę 3 czerwca. Próba do I Komunii św. w Ipswich odbędzie się w sobotę 12 maja o godz. 17:00 a spowiedź dzieci o godz. 18:00; natomiast okazja do spowiedzi dla rodziców będzie m.in. w piątek 18 maja o godz. 18:00. W piątek po Komunii – 25 maja o godz. 19:00 zostanie odprawiona Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych z okazji tzw. „Białego Tygodnia”.
 6. W sobotę 12 maja odbędzie się zabawa parafialna w sali przy kościele w Ipswich. Bilety kosztują £8 dla dorosłych i £2 dla dzieci.
 7. W sobotę 26 maja odbędzie się parafialna pielgrzymka do Walsingham. Rozpocznie się zbiórką przed Slipper Chapel (NR22 6AL) o godz. 11:30. Po nabożeństwie maryjnym odbędzie się procesja do Walsingham (NR22 6DB) zakończona Mszą św. w kościele parafialnym.
 8. W dniach od 7 do 9 czerwca w arenie Echo w Liverpool odbędzie się Kongres Eucharystyczny, który organizuje Diecezja w Westminster.