Ogłoszenia na 28 stycznia 2018 r.

Biuletyn parafialny

28 stycznia 2018

Intencje mszalne
27.01 śr. 10.00 Ipswich W int. Alicji i Ireneusza – o zdrowie i błogosławieństwo Boże – od syna
IV Niedziela zwykła – rok B
12.00 Ipswich W int. Karola KUŚMIERZAKA (8 r. ur.)
14.00 Colchester + Dorota STUPIENKO – od córki
16.30 Braintree W int. Colina SŁOMY (5 r. ur.)
29.01 pn. 10.00 Ipswich Za parafian (intencja wolna)
30.01 wt.   9.15 Ipswich Intencja wolna
31.01 śr. 10.00 Ipswich W int. ks. Ryszarda ZALEWSKIEGO – z okazji rocznicy święceń kapłańskich
1.02 cz.   9.15 Ipswich Intencja wolna
2.02 pt. 10.00 Ipswich W int. Marii – dziękczynno-błagalna
19.00 Ipswich Intencja wolna
3.02 śr. 19.00 Ipswich W int. Karoliny (1 r. ur.) i w int. rodziców, rodziców chrzestnych i dziadków
V Niedziela zwykła – rok B
12.00 Ipswich W int. Karola (w dniu chrztu) i w in. jego chrzestnych – o łaskę wiary i dary Ducha Świętego
14.00 Colchester + Jan GIEL (3 r. śm.) + Jan KORBAN (2 r. śm.)
16.30 Braintree Za parafian (intencja wolna)

Czytania z IV Niedzieli zwykłej (rok B)

I czytanie: Pwt 18,15-20 Bóg obiecuje zesłać proroka

Psalm: Ps 95 – Refren: Słysząc głos Pana, serc nie zatwardzajcie.

II czytanie: 1 Kor 7,32-35 Małżeństwo i celibat

Ewangelia: Mk 1,21-28 Jezus naucza jak ten, który ma władzę

W Kafarnaum Jezus w szabat wszedł do synagogi i nauczał. Zdumiewali się Jego nauką: uczył ich bowiem jak ten, który ma władzę, a nie jak uczeni w Piśmie.

Był właśnie w ich synagodze człowiek opętany przez ducha nieczystego. Zaczął on wołać: «Czego chcesz od nas, Jezusie Nazarejczyku? Przyszedłeś nas zgubić. Wiem, kto jesteś: Święty Boga». Lecz Jezus rozkazał mu surowo: «Milcz i wyjdź z niego!» Wtedy duch nieczysty zaczął nim miotać i z głośnym krzykiem wyszedł z niego.

A wszyscy się zdumieli, tak że jeden drugiego pytał: «Co to jest? Nowa jakaś nauka z mocą. Nawet duchom nieczystym rozkazuje i są Mu posłuszne». I wnet rozeszła się wieść o Nim wszędzie po całej okolicznej krainie galilejskiej.

Jezus naucza jak ten, który ma władzę. Jego słowa mają w sobie prawdę dotyczącą naszego życia. Nauka Jezusa może być dla nas trudna, czasem bolesna, ale ma w sobie moc uwalniania nas z mocy zła. Jezus naucza jak ten, który ma władzę. Nie taką władzę, która ma nas zgnębić, utrudnić nam życie, ale wyzwolić nas z tego, co w nas niedomaga i przeszkadza w nawróceniu do Boga.

Panie, nasz Boże, spraw, abyśmy chwalili Ciebie z całej duszy i szczerze miłowali wszystkich ludzi. Przez naszego Pana Jezusa Chrystusa, Twojego Syna, który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.

Modlitwa wiernych

Jezus ma wielką moc. Może ludzkość wyzwolić spod władzy diabła i przywrócić wierzącym w Niego szczęście przekraczające nawet to, którym cieszyli się w Edenie Adam i Ewa. Dlatego z wiarą módlmy się:

Za Kościół święty, papieża Franciszka i wszystkich biskupów, by Bóg kierował ich umysłami i sercami.

Za wszystkie osoby konsekrowane, by wiernie służyły Bogu i Kościołowi.

Za wszystkich chorych, zwłaszcza chorych umysłowo czy dręczonych przez nieczyste duchy, by przybył do nich ze swoją uzdrawiającą mocą
Chrystus.

Za wszystkich zmarłych, którzy swoją nadzieję złożyli w Chrystusie, aby osiągnęli wieczne szczęście spotkania z Bogiem i zbawionymi w niebie.

Za nas samych, byśmy zawsze ufali, że Jezus naprawdę jest Bogiem Mocnym i Wszystkomogącym.

Boże, nasz Ojcze, Tobie z ufnością powierzamy wszystkie nasze sprawy i samych siebie. Bądź z nami zawsze i wspieraj nas swoją łaską. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.

Posileni Sakramentem naszego odkupienia, prosimy Cię, Boże, aby Pokarm, który daje życie wieczne, umocnił nas w prawdziwej wierze. Przez Chrystusa, Pana naszego.

Kalendarz liturgiczny:

31 stycznia, środa – św. Jana Bosko, kapłana

2 lutego, piątek – Ofiarowanie Pańskie (Matki Boskiej Gromnicznej)

14 lutego, środa – Popielec

Składka z 21.01: Ipswich £233.16; Bury St Edm £45.40. Bóg zapłać.

1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przygotowali oraz wzięli udział w spotkaniu opłatkowym, które odbyło się w ubiegłą niedzielę.
  2. W ubiegły piątek w Colchester została odprawiona Msza św. pogrzebowa śp. Jana Paducha. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…
  3. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 29 stycznia o godz. 18:30 w budynku Polskiej Szkoły Sobotniej w Ipswich. W następny poniedziałek 5 lutego spotkania wyjątkowo nie będzie z powodu wyjazdu na spotkanie z biskupem.
  4. W piątek I piątek miesiąca: Msza św. rano o godz. 10:00 a potem odwiedziny chorych oraz wieczorem od godz. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu a o godz. 19:00 Msza św. wieczorna i spotkanie dla ministrantów.
  5. W piątek 2 lutego wypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej – z tej okazji na obu Mszach św. zostaną poświęcone świece.
  6. W sobotę I sobota miesiąca: od godz. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu, potem o godz. 19:00 Msza św.
  7. W przyszłą niedzielę jako I niedzielę miesiąca – w Ipswich wystawienie Najśw. Sakramentu 15 minut przed Mszą św.
  8. Spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 3 oraz 10 lutego o godz. 17:00 w kościele w Ipswich.
  9. Wizyty duszpasterskie zwane kolędą będą trwały jeszcze co najmniej przez cały luty. Można umawiać się na wizytę po Mszy św. w zakrystii.
  10. W przyszłą sobotę 10 lutego w salce przy kościele ministranci już po raz trzeci organizują zabawę karnawałową, której dochód zostanie przeznaczony na ich wspólne wypady i spotkania integracyjne. Koszt: osoby dorosłe £8 a dzieci £2. Bilety są do nabycia u pana Adama (tel. 07541576778) oraz po każdej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.