Ogłoszenia na 22 kwietnia 2018 r.

Biuletyn parafialny

22 kwietnia 2018

Msze św. niedzielne i świąteczne w języku polskim w kościołach angielskich:

Ipswich – St Mary’s Church, 322 Woodbridge Road, Ipswich IP4 4BD

sob.    19:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

niedz. 12:00 W int. Jarosława – o łaskę wiary i dobre życie

Colchester – St James the Less and St Helen, 51 Priory Street, Colchester CO1 2QB

niedz. 14:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Braintree – Our Lady Queen of Peace Church, The Avenue, Braintree CM7 3HY

niedz. 16:30 W int. Klary (3 r. ur.) – dziękczynno-błagalna o błogosławieństwo Boże

oraz + Sergiusz (11 r. śm.)

Msze św. w dni powszednie w Ipswich w kościele St Mary, Woodbridge Road:

pon.    10:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

1. 9:15 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

śr.       10:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

czw.     9:15 W int. Anny z okazji urodzin – o błogosł. Boże (od babci i dziadka)

1.   10:00 W int. Marii – o błogosławieństwo Boże z okazji urodzin – int. męża
  2.   19:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Czytania z 4 Niedzieli Wielkanocnej (rok B)

I czytanie: Dz 4,8-12 Kamień odrzucony przez budujących stał się kamieniem węgielnym

Psalm: Ps 118 – Refren: Kamień wzgardzony stał się fundamentem.

II czytanie: 1 J 3,1-2 Jesteśmy dziećmi Bożymi

Ewangelia: J 10,11-18 Jezus jest dobrym pasterzem

„Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi, i rzeczywiście nimi jesteśmy” – usłyszymy dziś słowa św. Jana, a Jezus mówi, że jest Dobrym Pasterzem. Bóg zapewnia o swojej miłości i opiece. On nas prowadzi do życia wiecznego. W tę kolejną niedzielę wielkanocną odpowiedzmy sobie na pytanie, na ile chcemy podążać za Jezusem i czym właściwie jest dla nas cel, do którego nasz Dobry Pasterz nas prowadzi.

Składka z 15.04: Ipswich £202.97; Colchester £126.80. Bóg zapłać.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dobrego Pasterza (4 Niedzielę Wielkanocną), która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Z tej okazji, podobnie jak w parafiach angielskich, druga składka jest przeznaczona na seminarium duchowne.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 23 kwietnia a potem 14 i 21 maja o godz. 18:30 w Polskiej Szkole Sobotniej w Ipswich.
  3. W piątek podczas Mszy św. o godz. 19:00 w kościele w Ipswich 14 osób z parafii angielskiej St. Mary w Ipswich przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. bp Alan Hopes.
  4. W przyszłą niedzielę o godz. 15:00 w wielu miejscach w Anglii odbędzie się „Różaniec na wybrzeżu”. Szczegóły na stronie internetowej pod adresem www.rosaryonthecoast.co.uk.
  5. W niedzielę 6 i 13 maja podczas Mszy św. o godz. 9:00 w parafii angielskiej St. Mary w Ipswich odbędzie się uroczystość I Komunii św.
  6. W polskiej parafii w Ipswich uroczystość I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 20 maja o godz. 12:00. Natomiast w Colchester – w niedzielę 3 czerwca.
  7. W sobotę 12 maja od godziny 19 do 23 odbędzie się zabawa parafialna w sali przy kościele w Ipswich. Bilety kosztują £8 dla dorosłych i £2 dla dzieci.
  8. W sobotę 26 maja odbędzie się parafialna pielgrzymka do Walsingham. Rozpocznie się zbiórką przed Slipper Chapel (NR22 6AL) o godz. 11:30. Po nabożeństwie maryjnym odbędzie się procesja do Walsingham (NR22 6DB) zakończona Mszą św. w kościele parafialnym.