Ogłoszenia na 15 kwietnia 2018 r.

Biuletyn parafialny

15 kwietnia 2018

Msze św. niedzielne i świąteczne w języku polskim w kościołach angielskich:

Ipswich – St Mary’s Church, 322 Woodbridge Road, Ipswich IP4 4BD

sob.    19:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

niedz. 12:00 W int. Kamila – o miłosierdzie i Opatrzność Bożą dla niego

Colchester – St James the Less and St Helen, 51 Priory Street, Colchester CO1 2QB

niedz. 14:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Braintree – Our Lady Queen of Peace Church, The Avenue, Braintree CM7 3HY

niedz. 16:30 W int. Teresy SZADZIŃSKIEJ – o rychły powrót do zdrowia

Msze św. w dni powszednie w Ipswich w kościele St Mary, Woodbridge Road:

pon.    10:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

1. 9:15 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

śr.       10:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

czw.     9:15 W int. Anny z okazji urodzin – o błogosł. Boże (od babci i dziadka)

1.   19:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Czytania z 3 Niedzieli Wielkanocnej (rok B)

I czytanie: Dz 3,13-15.17-19 Bóg naszych ojców wskrzesił Jezusa

Psalm: Ps 4 – Refren: Wznieś ponad nami światłość Twoją, Panie.

II czytanie: 1 J 2,1-5 Chrystus jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy

Ewangelia: J 24,35-48 Musiały się wypełnić zapowiedzi Pisma

Dziś po raz kolejny słyszymy w Ewangelii świadectwo o spotkaniu zmartwychwstałego Chrystusa. Jezus jest obecny również we współczesnych czasach. Św. Jan nas poucza: „Po tym zaś poznajemy, że Go znamy, jeżeli zachowujemy Jego przykazania”. Jeśli zaprosiliśmy żyjącego Jezusa do swojego życia, przestrzegamy Jego naukę. A największym przy­­kazaniem jest miłość. Ile wielkanocnej radości i nadziei na nasze zmartwychwstanie jest w naszej codzienności?

Składka z 8.04: Ipswich £180.48; Colchester £170.70. Bóg zapłać.

1. Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną.
  2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 16 i 23 marca o godz. 18:30 w Polskiej Szkole Sobotniej w Ipswich.
  3. W piątek o godz. 11:30 na cmentarzu w Witham odbędzie się pogrzeb śp. Władysławy Lipińskiej. Wieczny odpoczynek… Z tego powodu w ten piątek nie będzie Mszy św. o godz. 10:00 rano. W piątek zostanie odprawiona tylko Msza św. wieczorem o godz. 19:00.
  4. Spotkanie dla dzieci, które przygotowują się do I Komunii św. odbędzie się w sobotę 21 kwietnia o godz. 17:00 w kościele w Ipswich.
  5. W przyszłą niedzielę 22 kwietnia o godz. 10:30 zostanie odprawiona Msza św. w Bury St Edmunds, podczas której zostanie poświęcona figura św. Wojciecha.
  6. Za tydzień w liturgii będziemy obchodzić Niedzielę Dobrego Pasterza (4 Niedzielę Wielkanocną), która rozpoczyna Tydzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Z tej okazji, podobnie jak w parafiach angielskich, odbędzie się dodatkowa zbiórka przeznaczona na seminarium duchowne.
  7. W przyszły piątek 27 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 19:00 w kościele w Ipswich 14 osób z parafii angielskiej przyjmie sakrament bierzmowania, którego udzieli ks. bp Alan Hopes.
  8. W sobotę 12 maja od godziny 19 do 23 odbędzie się zabawa parafialna w sali przy kościele w Ipswich. Bilety kosztują £8 dla dorosłych i £2 dla dzieci.
  9. W sobotę 26 maja odbędzie się parafialna pielgrzymka do Walsingham. Rozpocznie się zbiórką przed Slipper Chapel (NR22 6AL) o godz. 11:30. Po nabożeństwie maryjnym odbędzie się procesja do Walsingham (NR22 6DB) zakończona Mszą św. w kościele parafialnym.