Ogłoszenia na 14 stycznia 2018 r.

Biuletyn parafialny

14 stycznia 2018

Intencje mszalne
13.01 sob. 19.00 Ipswich + Ludwik JAKUBOWSKI (3 r. śm.) + Christina FISHER (2 mies. po śm.)
14.01
niedziela
II Niedziela zwykła – rok B
12.00 Ipswich + Adam MOSKOT (1 r. śm.)
14.00 Colchester + Mirosław KAMIŃSKI (7 r. śm.) + Zofia SMARDZ (8 r. śm.)
16.30 Braintree W int. Poli (1 r. ur.) – dziękczynna z prośbą
o dalsze błogosławieństwo Boże
15.01 pn. 10.00 Ipswich Za parafian (intencja wolna)
16.01 wt.   9.15 Ipswich Intencja wolna
17.01 śr. 10.00 Ipswich Intencja wolna
18.01 cz.   9.15 Ipswich Intencja wolna
19.01 pt. 10.00 Ipswich Intencja wolna
19.00 Ipswich Intencja wolna
20.01 sob. 16.00 Bury St Ed + Janina PORZAK (7 r. śm.)
19.00 Ipswich Intencja wolna
21.01
niedziela
III Niedziela zwykła – rok B
12.00 Ipswich Za parafian (intencja wolna)
14.00 Colchester + Jan + Tomasz ROŻEK
16.30 Braintree W int. Jolanty i Zbigniewa (39 r. ślubu)


Czytania z II Niedzieli zwykłej (rok B)

I czytanie: 1 Sm 3,3b-10.19 Powołanie Samuela

Psalm: Ps 40 – Refren: Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę.

II czytanie: 1 Kor 6,13c-15a.17-20 Wasze ciała są członkami Chrystusa

Ewangelia: J 1,35-42 Powołanie pierwszych uczniów

Jan stał wraz z dwoma swoimi uczniami i gdy zobaczył przechodzącego Jezusa, rzekł: «Oto Baranek Boży». Dwaj uczniowie usłyszeli, jak mówił, i poszli za Jezusem.

Jezus zaś, odwróciwszy się i ujrzawszy, że oni idą za Nim, rzekł do nich: «Czego szukacie?» Oni powiedzieli do Niego: «Rabbi! – to znaczy: Nauczycielu – gdzie mieszkasz?» Odpowiedział im: «Chodźcie, a zobaczycie». Poszli więc i zobaczyli, gdzie mieszka, i tego dnia pozostali u Niego.

Było to około godziny dziesiątej. Jednym z dwóch, którzy to usłyszeli od Jana i poszli za Nim, był Andrzej, brat Szymona Piotra. Ten spotkał najpierw swego brata i rzekł do niego: «Znaleźliśmy Mesjasza» – to znaczy: Chrystusa. I przyprowadził go do Jezusa.

A Jezus, wejrzawszy na niego, powiedział: «Ty jesteś Szymon, syn Jana; ty będziesz nazywał się Kefas» – to znaczy: Piotr.

 

Kalendarz liturgiczny:

17 stycznia, środa – św. Antoniego, opata

19 stycznia, piątek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa

Składka z 07.01: Ipswich £280.44; Colchester £140.63. Bóg zapłać.

 

Jezus zadaje dziś pytanie uczniom: „Czego szukacie?”. Czy odpowiedzielibyśmy na to pytanie, że szukamy Boga i życia wiecznego? Bo to pytanie jest skierowane także do każdego z nas. Bóg jest blisko nas, przyszedł do nas jako małe dziecko, przyjmujemy Go w komunii św., słuchamy Jego słów w Słowie Bożym. Jest także obecny w otaczającej nas rzeczywistości. On pozwoli nam siebie odnaleźć. Tylko czy my rzeczywiście Go szukamy?

MODLITWA WIERNYCH
NA ŚWIATOWY DZIEŃ MIGRANTA I UCHODŹCY

 1. W Trójcy Jedyny, Boże Ojcze, prosimy, by Papież, biskupi i kapłani poprzez swoje zaangażowanie duszpasterskie dawali wiernym przykład ojcowskiej troski wobec imigrantów, osób przesiedlonych, uchodźców i ofiar handlu ludźmi. Ciebie prosimy…
 2. W Trójcy Jedyny, Boże Pokoju, wstawiamy się za uciekającymi od wojny, prześladowań, klęsk żywiołowych i ubóstwa. Zaprowadź ich w bezpieczne i gościnne miejsca, gdzie odzyskają upragniony pokój i godne warunki życia. Ciebie prosimy…
 3. W Trójcy Jedyny, Boże Sprawiedliwy, kieruj sercami i umysłami rządzących państwami i organizacjami międzynarodowymi, by stanowione przez nich prawa niosły skuteczną pomoc imigrantom i uchodźcom oraz wsparcie w budowaniu ich lepszej przyszłości w nowych ojczyznach. Ciebie prosimy…
 4. W Trójcy Jedyny, Boże Łaski, wspieraj Swą mocą ludzi i organizacje religijne i świeckie, działające na rzecz tych, którzy żyją z dala od swych rodzin, są pozbawieni środków materialnych i dóbr duchowych, opieki medycznej, społecznej i edukacji, aby mądrze i uczciwie zaspokajali ich potrzeby. Ciebie prosimy…
 5. W Trójcy Jedyny, Boże Świętości, umacniaj naszych rodaków żyjących poza Polską oraz rodziny rozdzielone przez emigrację. Daj, aby w nowych środowiskach i kulturach byli świadkami Twej miłości i ubogacali je, wnosząc wartości chrześcijańskie. Ciebie prosimy…
 6. W Trójcy Jedyny, Boże Nadziei, przyjmij do swojej chwały imigrantów i uchodźców, którzy nigdy nie dotarli do kresu swej ziemskiej podróży. Niech w niebiańskiej ojczyźnie osiągną cel życia. Ciebie prosimy…
 7. W Trójcy Jedyny, Boże Miłości, prosimy za nas, stojących przed Twoim ołtarzem. Wyzwalaj nasze serca z lęku i uprzedzeń. Dopomóż, abyśmy wszyscy zgodnie z najważniejszym przykazaniem Bożym nauczyli się kochać bliźniego, obcego, jak siebie samego. Ciebie prosimy…

Ogłoszenia duszpasterskie:

 1. Dziś obchodzimy 104 Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
 2. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się w poniedziałek 15 stycznia o godz. 18:30 w budynku Polskiej Szkoły Sobotniej w Ipswich.
 3. W czw. 18 I rozpoczniemy tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
 4. Spotkanie opłatkowe w Ipswich odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 stycznia po Mszy św., czyli o godz. 13:00. Bardzo proszę, aby przygotować i przynieść ciasta i inne wypieki.
 5. Od stycznia rozpoczęły się wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Można umawiać się na wizytę po Mszy św. w zakrystii.
 6. Za miesiąc, w sobotę 10 lutego w salce przy kościele ministranci już po raz trzeci organizują zabawę karnawałową, której dochód zostanie przeznaczony na ich wspólne wypady i spotkania integracyjne. Koszt: osoby dorosłe £8 a dzieci £2. Bilety są do nabycia u pana Adama (tel. 07541576778) oraz po każdej Mszy Świętej. Serdecznie zapraszamy.
 7. Bardzo proszę o zgłoszenie się do zakrystii po Mszy św. osoby, która zamawiała Mszę św. na 28 stycznia.
 8. W dniu 3 lutego w Londynie, w siedzibie Instytutu Polskiego Akcji Katolickiej w Wielkiej Brytanii odbędzie się konferencja Apostolstwa Świeckich, podczas której wykład wygłosi ambasador RP w Wielkiej Brytanii Arkady Rzegocki.
 9. Polska Parafia w Scunthorpe organizuje w dniach 9 – 11 lutego w Stanicy Harcerskiej w Fenton rekolekcje na podstawie Kursu Alfa. Rekolekcje poprowadzi Zespól Nowej Ewangelizacji przy Episkopacie Polski. W rekolekcjach mogą brać udział rodziny z dziećmi. Koszt udziału w rekolekcjach to: osoba dorosła: £30, dziecko: £15 (do 16 roku życia).
 10. W Colchester w niedzielę 21 stycznia po Mszy św. odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych na sali przy kościele.