Ogłoszenia na 13 maja 2018 r.

BIULETYN PARAFIALNY

13maja 2018

 

Msze św. niedzielne i świąteczne w języku polskim w kościołach angielskich:

Ipswich – St Mary’s Church, 322 Woodbridge Road, Ipswich IP4 4BD

sob.    19:00 + Kazimierz ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

niedz. 12:00 W intencji Magdaleny i Łukasza (15 r. ślubu)

Colchester – St James the Less and St Helen, 51 Priory Street, Colchester CO1 2QB

niedz. 14:00 + Kazimierz ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Braintree – Our Lady Queen of Peace Church, The Avenue, Braintree CM7 3HY

niedz. 16:30 + Patrycja (1 r. śm.)

Msze św. w dni powszednie w Ipswich w kościele St. Mary, Woodbridge Road:

pon.    10:00 + Kazimierz ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

 1. 9:15 + Kazimierz ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

czw.     9:15 + Kazimierz ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

 1.   10:00 + Maria NOWICKA (4 r. śm.)
 2.   19:00 + Kazimierz ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Czytania z uroczystości Wniebowstąpienia Pańskiego (rok B)

I czytanie: Dz 1,1-11 Uniósł się w ich obecności w górę

Psalm: Ps 47 –Refren: Pan wśród radości wstępuje do nieba.

II czytanie: Ef 4,113 Dojdziemy do miary wielkości według Pełni Chrystusa

Ewangelia: Mk 16,15-20 Jezus został wzięty do nieba i zasiadł po prawicy Boga

Obchodzimy dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus został wzięty do nieba, ale to nie oznacza, że nas opuścił. Jezus powiedział: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!”. On zapowiedział, że będzie z nami każdego dnia, że będzie potwierdzał głoszoną naukę znakami. Nie wystarczy przypominać sobie o Bogu w niedzielę. Naszą nadzieją jest Chrystus. Podzielmy się z innymi Dobrą Nowiną przez świadectwo codziennego życia.

Składka z 6.05: Ipswich £167.89; Colchester £113.21. Bóg zapłać.

Ogłoszenia duszpasterskie

 1. Nabożeństwa maryjne w niedzielę o 11:45, w tygodniu po Mszy św.
 2. W środę nie będzie Mszy św. z powodu wyjazdu do Bedfod.
 3. Parafia w Southend-on-Sea wraz z Charyzmatyczną Wspólnotą Uwiel­bie­niową z Londynu organizuje czuwanie przed zesłaniem Ducha Świętego. Czuwanie odbędzie się 19 maja w sobotę o godzinie 18.00 w South­end. W programie Msza święta, modlitwa i uwielbienie oraz agapa. Można przyjechać z dziećmi. Będzie zapewniona opieka. Szczegóły i adres kościoła na plakacie oraz stronie internetowej parafii Southend i Ipswich.
 4. W polskiej parafii w Ipswich uroczystość I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 20 maja o godz. 12:00, a w Colchester – w niedzielę 3 czerwca o godz. 14:00. Okazja do spowiedzi dla rodziców m.in. w piątek 18 maja o godz. 18:00. W piątek 25 maja o godz. 19:00 – Msza św. dla dzieci pierwszokomunijnych z okazji tzw. „Białego Tygodnia”.
 5. W przyszłą niedzielę – kolekta specjalna na Fundację Jana Pawła II.
 6. Także w przyszłą niedzielę – uroczystość Zesłania Ducha Świętego oraz Święto Rodziny w Laxton Hall. Polska Misja Katolicka w Anglii i Walii zaprasza wszystkich chętnych do przyjazdu do Laxton Hall (NN17 3AU) na Mszę św. o godz. 12:00, którą odprawi ks. abp Wiktor Skworc – Metropolita Katowicki.
 7. W sobotę 26 maja – pielgrzymka do Walsingham. O godz. 11:30 zbiórka przed Slipper Chapel (NR22 6AL), potem procesja do Walsingham (NR22 6DB) i Msza św. w kościele parafialnym.
 8. Centralne obchody uroczystości Bożego Ciała odbędą się w Laxton Hall 3 czerwca o godz. 15:00.
 9. Pierwsza rocznica I Komunii św. odbędzie się w Ipswich w niedzielę 10 czerwca o godz. 12:00, a w Colchester w niedzielę 17 VI o godz. 14:00.
 10. W dniach od 7 do 9 czerwca w arenie Echo w Liverpool odbędzie się Kongres Eucharystyczny, który organizuje Diecezja w Westminster.