Ogłoszenia na 11 lutego 2018 r.

Biuletyn parafialny

11 lutego 2018

10.02 sb. 19.00 Ipswich + Paulina + Władysław
VI Niedziela zwykła – rok B
12.00 Ipswich W int. Przemysława – o łaskę wiary
14.00 Colchester + Mieczysław + Janina PAKULNIEWICZ
+ Zuzanna NIEWIADOMSKA (6 r. śm.)
16.30 Braintree W int. Ireny – o łaskę uzdrowienia z choroby
12.02 pn. 10.00 Ipswich + Stanisława SUCHOCKA – int. syna
13.02 wt.   9.15 Ipswich Intencja wolna
14.02 śr. Środa Popielcowa
10.00 Ipswich W intencji Panu Bogu wiadomej – od Katarzyny
19.00 Ipswich Intencja wolna
15.02 cz.   9.15 Ipswich W intencji Panu Bogu wiadomej – od Katarzyny
16.02 pt. 10.00 Ipswich W intencji Panu Bogu wiadomej – od Katarzyny
19.00 Ipswich Intencja wolna
17.02 sb. 16.00 Bury St Ed + Zofia + Wiktor PYPEĆ
19.00 Ipswich W intencji Panu Bogu wiadomej – od Katarzyny
I Niedziela Wielkiego Postu – rok B
12.00 Ipswich + Michał BROŻEK (1 r. śm.)
14.00 Colchester W int. Józefka i Jakubka z okazji 5 urodzin
– z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże
16.30 Braintree W intencji Panu Bogu wiadomej – od Katarzyny

Czytania z VI Niedzieli zwykłej (rok B)

I czytanie: Kpł 13,1-2.45-46 Odosobnienie trędowatego

Psalm: Ps 32 – Refren: Tyś mą ucieczką i moją radością.

II czytanie: 1 Kor 10,31–11,1 Paweł naśladowcą Chrystusa

Ewangelia: Mk 1,40-45 Uzdrowienie trędowatego

Pewnego dnia przyszedł do Jezusa trędowaty i upadłszy na kolana, prosił Go: «Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić». A Jezus, zdjęty litością, wyciągnął rękę, dotknął go i rzekł do niego: «Chcę, bądź oczyszczony!» Zaraz trąd go opuścił i został oczyszczony.

Jezus surowo mu przykazał i zaraz go odprawił, mówiąc mu: «Bacz, abyś nikomu nic nie mówił, ale idź, pokaż się kapłanowi i złóż za swe oczyszczenie ofiarę, którą przepisał Mojżesz, na świadectwo dla nich».

Lecz on po wyjściu zaczął wiele opowiadać i rozgłaszać to, co zaszło, tak że Jezus nie mógł już jawnie wejść do miasta, lecz przebywał w miejscach pustynnych. A ludzie zewsząd schodzili się do Niego.

Obchodzimy dziś Światowy Dzień Chorego. Warto tego dnia pomodlić się za chorych, którzy są wokół nas, i okazać im zwykłą ludzką życzliwość.

W dzisiejszej Ewangelii widzimy trędowatego, który prosi Jezusa o uzdrowienie: „Jeśli zechcesz, możesz mnie oczyścić”. Któż z nas nie boryka się z jakąś chorobą ciała albo dotykającą psychiki bądź duszy? I my możemy zwrócić się z wiarą do Jezusa. On zrozumie nasze słabości i niedomagania. Jezus ma moc, aby nas uzdrowić.

Boże, Ty chcesz przebywać w sercach prawych i szczerych, daj, abyśmy z pomocą Twojej łaski stali się godnym mieszkaniem dla Ciebie. Amen.

Składka z 04.02: Ipswich £261.03. Bóg zapłać.

Msze św. niedzielne i świąteczne po polsku w kościołach angielskich:

Ipswich – St Mary’s Church, 322 Woodbridge Road, Ipswich IP4 4BD,
sobota 19:00, niedziela 12:00.

Dodatkowo czasami: The Holy Family and St Michael, Main Road, Kesgrave, Ipswich IP5 2QP.

Braintree – Our Lady Queen of Peace Church, The Avenue, Braintree CM7 3HY, niedziela 16:30.

Bury St Edmunds – St Edmund’s Church, 21 Westgate Street, Bury St Edmunds IP33 1QG, trzecia sobota miesiąca 16:00.

Colchester – St James the Less Church and St Helen, 51 Priory Street, Colchester CO1 2QB, niedziela 14:00.

Dodatkowo czasami: St Theodore Church, Prince Philip Road, Monkwick, Colchester CO2 8PA.

1. W sobotę 10 lutego w salce przy kościele odbyła się zabawa karnawałowa. Serdecznie dziękujemy organizatorom, rodzicom oraz sponsorom zabawy, z której dochód zostanie przeznaczony na ministrantów. Dziękujemy zwłaszcza właścicielom i pracownikom sklepu Jasiek, mieszczącym się na 92 Norwich Road – za przekazanie na zabawę napojów, słodyczy i wielu innych przekąsek oraz pani Sylwii Samul z My Delicious Cake – za przekazanie vouchera na £25.
  2. Obchodzimy dziś 26. Światowy Dzień Chorego. Modlimy się za chorych i cierpiących oraz za tych, którzy się nimi opiekują.
  3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczyna się 51. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem z wolności”. Jest to okazja, zwłaszcza podczas Wielkiego Postu, do podjęcia abstynencji czasowej lub na całe życie – w intencji osób uzależnionych.
  4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania odbędzie się dopiero w następny poniedziałek 19 lutego. Zamiast spotkania w poniedziałek 12 lutego zapraszam wszystkich kandydatów na Mszę św. w środę popielcową 14 lutego – do wyboru albo rano o godz. 10:00 albo wieczorem o godz. 18:00 w kościele w Ipswich.
  5. W tym roku w środę 14 lutego zamiast walentynek będzie środa popielcowa i rozpoczęcie wielkiego postu. Msze św. po polsku w kościele w Ipswich zostaną odprawione o godz. 10:00 rano oraz o godz. 18:00 wieczorem. Natomiast o godz. 19:30 będzie Msza św. parafii angielskiej. W tym dniu obowiązuje post ścisły.
  6. W środę popielcową rozpoczną się rekolekcje wielkopostne, które zakończą się w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu.
  7. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej pół godziny przed Mszą św. wieczorną, czyli o godz. 18:30.
  8. W przyszłą niedzielę odbędzie się dodatkowa składka przeznaczona dla księdza rekolekcjonisty, natomiast w następną niedzielę dodatkowa składka będzie przeznaczona na misje Ad Gentes.
  9. W przyszłą niedzielę 18 lutego rozpocznie się kurs przedmałżeński w Braintree po Mszy św. niedzielnej, czyli ok. godz. 17:30.
  10. Wizyty duszpasterskie zwane kolędą będą trwały jeszcze co najmniej w lutym i w marcu. Można umawiać się po Mszy św. w zakrystii.
  11. Po Mszy św. zapraszamy na herbatkę w sali przy kościele.
  12. W poniedziałek 5 lutego odeszła do wieczności śp. Leonia OŁOWIŃSKA. Jej pogrzeb odbędzie się 6 marca na starym cmentarzu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…
  13. W Colchester w środę popielcową zostanie odprawiona Msza św. w kościele Monkwick o godz. 18:30.
  14. W Braintree w czwartek zostanie odprawione nabożeństwo Drogi Krzyżowej o godz. 18:30.