Ogłoszenia na 1 kwietnia 2018 r.

Biuletyn parafialny

1 kwietnia 2018

Msze św. niedzielne i świąteczne w języku polskim w kościołach angielskich:

Msza św. w kościele Holy Family, Kesgrave:

sob.  20:00 Dziękczynno-błagalna w intencji rodziny FILIPKÓW

Ipswich – St Mary’s Church, 322 Woodbridge Road, Ipswich IP4 4BD

niedz.   6:00 + Natalia i + Żanetka MARKIEWICZ – od córki z rodzinami

niedz. 12:00 + Paulina + Władysław

pon.    12:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Colchester – St James the Less and St Helen, 51 Priory Street, Colchester CO1 2QB

niedz. 14:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Braintree – Our Lady Queen of Peace Church, The Avenue, Braintree CM7 3HY

niedz. 16:30 W int. Beaty i Zenona – Msza św. dziękczynna

Msze św. w dni powszednie w Ipswich w kościele St Mary, Woodbridge Road:

1.   9:15 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

śr.    10:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

czw.   9:15 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

1. 10:00 Za parafian
  2. 19:00 + Stefania ORŁOWICZ (Msza św. gregoriańska)

Czytania z Niedzieli Wielkanocnej (rok B)

I czytanie: Dz 10,34a.37-43 Świadectwo Piotra o zmartwychwstaniu

Psalm: Ps 118 – Refren: W tym dniu wspaniałym wszyscy się weselmy

II czytanie: Kol 3,1-4 Dążcie tam, gdzie jest Chrystus

Ewangelia: J 20,1-9 Apostołowie przy grobie Zmartwychwstałego

Chrystus zmartwychwstał! Pokonał śmierć i jest z nami. Obchodząc Święta Wielkanocy, pomyślmy również o naszym zmartwychwstaniu. Niech spojrzenie na pusty grób pomoże nam uwierzyć, jak apostołom w dzisiejszej Ewangelii. Zwróćmy z nadzieją nasze serca ku Bogu, abyśmy mogli dostąpić życia wiecznego.

Składka z 25.03: Ipswich £390.76. Bóg zapłać.

1. Idąc śladami naszego Zbawiciela od Wieczernika poprzez Getsemani, Krzyżową Drogę oraz Golgotę stajemy dziś u stóp pustego Grobu, z którego wbrew naturalnemu porządkowi – tryska radość i nadzieja, bo dokonał się cud jedyny w swoim rodzaju: ze śmierci narodziło się życie, ze słabości – moc. Zanurzeni w tej radości życzę Wam, Drodzy Parafianie i Goście, aby Zmartwychwstały Chrystus umacniał Was na co dzień mocą z wysoka. Niech cud Zmartwychwstania będzie dla Was źródłem radości i pokoju, niech pobudza każdego, aby był świadkiem miłości miłosiernej Boga.
  2. Zgodnie z angielskim zwyczajem taca świąteczna – bożonarodzenio-wa i wielkanocna – jest darem dla księży pracujących we wspólnocie para-fialnej. Bóg zapłać za składane ofiary.
  3. W Wielki Piątek rozpoczęliśmy Nowennę do Miłosierdzia Bożego.
  4. W Poniedziałek Wielkanocny pożegnamy Księdza Krzysztofa. Serdecznie dziękujemy za pomoc duszpasterską podczas Wielkiego Tygodnia.
  5. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę, czyli w Ipswich o godz. 12:00, w Colchester o godz. 14:00 i w Braintree o godz. 16:30.
  6. W piątek I piątek miesiąca: Msza św. rano o godz. 10:00 a potem odwiedziny chorych oraz wieczorem od godz. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu a o godz. 19:00 Msza św. wieczorna i spotkanie dla ministrantów.
  7. W sobotę I sobota miesiąca: od godz. 18:00 adoracja Najśw. Sakramentu, potem o godz. 19:00 Msza św.
  8. Otwarte spotkanie parafialne odbędzie się 7 kwietnia po Mszy św. wieczornej w kościele St Mary w Ipswich, czyli o godz. 20:00.
  9. W przyszłą niedzielę jako I niedzielę miesiąca – w Ipswich wystawienie Najśw. Sakramentu 15 minut przed Mszą św.
  10. Organizujemy pielgrzymkę do Rzymu w terminie od 22 do 27 października. Koszt około 700 £. Zapisy i szczegóły w zakrystii po Mszy św.