Ogłoszenia duszpasterskie – 13.10.2019 r.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (2 Krl 5, 14-17) Uzdrowienie Naamana.

Psalm 98: Pan Bóg okazał ludom swe zbawienie.

II czytanie: (2 Tm 2, 8-13) Jeśli trwamy w cierpliwości, będziemy królowali z Chrystusem.

Ewangelia: (Łk 17, 11-19) Wiara uzdrowionego cudzoziemca.

Bóg jest hojnym dawcą. Nieustannie obdarowuje łaskami zwyczajnymi i nadzwyczajnymi. Aby to odkryć, potrzeba wdzięczności. Uznanie bycia obdarowanym jest pierwszym krokiem w efektywnym posługiwaniu się wszystkim, co otrzymaliśmy. Wdzięczność to również ufność, że Bóg wie najlepiej, czym nas obdarować i w jaki sposób. W dzisiejszej Ewangelii odpowiedź Jezusa wydaje się nie mieć nic wspólnego z prośbą trędowatych. Przepisy prawa rygorystycznie określały procedurę potwierdzenia oczyszczenia z trądu. Tymczasem ci chorzy mają udać się do kapłanów, nadal skażeni trądem. Warto wyruszyć w drogę ku kapłanom, ku pośrednikom Bożej mocy i łaski. Zaufać Chrystusowi to przyjąć Jego pomoc w taki sposób, jaki On wskazuje. Wówczas możemy doświadczyć nie tylko uzdrowienia ciała, lecz przede wszystkim serca, które rozpozna w Jezusie Zbawiciela i pełne ufności odda się Jemu.

1. Dzisiejsza 2 taca przeznaczona jest na Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia.
  2. Październik jest miesiącem różańca św. Zapraszam na wspólna modlitwę 20 minut przed każdą Mszą św.
  3. W środę przed wieczorną Mszą św. zapraszam na nowennę do MB Nieustającej Pomocy
  4. 1 listopada przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Na końcu kościoła są kartki wypominkowe, na które proszę pisać (wyraźnie) zmarłych za których będziemy polecać ich Bożemu Miłosierdziu. Wypełnione proszę przynieść do zakrystii. W tym roku będziemy się modlili:

IPSWICH w sobotę 2 listopada godz. 14.00 – Millennium Cemetery Ipswich – 320 Tuddenham Rd, Ipswich IP4 3QJ

BRAINTREE w niedzielę 3 listopada po Mszy św. – 154 Church Ln, Braintree CM7 5SA

COLCHESTER w niedzielę po Mszy św. – Mersea Rd CO2 8RU

1. Zachęcam do nabywania i czytania prasy katolickiej w cenie £1,5:

W najnowszym Gościu Niedzielnym:

– o podatkach w Kościele Katolickim;

– Czy św. Jan Paweł II byłby zadowolony ze stanu demokracji we współczesnym świecie?;

– rozmowa z ks. Piotrem Tomasikiem, który jest pytany o główne przyczyny gwałtownego spadku zainteresowania katechezą;

– Andrzej Grajewski w najnowszym numerze „Gościa” przedstawia sylwetkę Kornela Morawieckiego

– oraz wiele innych artykułów.

1. Pierwsze spotkanie dla przygotowujących się do s. bierzmowania w Ipswich w pt 18 października godz. 18.00 w kościele, a w Colchester w ndz 20 października po Mszy św.
  2. 9 listopada w kościele St. Mary’s w Ipswich o godz. 16.00 rozpoczynamy kurs przedmałżeński. Kurs obejmuje 4 spotkania po 2 godziny.

Koszt od pary to 30 funtów.

Terminy spotkań:

9/11/2019 – godz. 16.00-18.00