Ogłoszenia 9.09.2018 r.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA

I czytanie: (Iz 35,4-7a) Przejrzą oczy niewidomych i uszy głuchych się otworzą

Psalm: Ps 146 – Refren: Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego.

II czytanie: (Jk 2,1-5) Bóg wybrał ubogich

Ewangelia: (Mk 7,31-37) Uzdrowienie głuchoniemego

Jedno krótkie aramejskie słowo znajduje się w centrum opowieści o uzdrowieniu głuchoniemego. Ewangelista zdecydował się pozostawić je w języku Jezusa, jakby chciał utrwalić brzmienie Jego głosu. Na słowo effatha, to znaczy „otwórz się”, człowiek zaczął słyszeć i mówić. Odtąd mógł wrócić do świata, wejść w relacje z innymi ludźmi, cieszyć się życiem. Chrystus ma moc wyrwać każdego z więzów i ograniczeń, a przede wszystkim przez działanie Ducha Świętego doprowadzić do wewnętrznego otwarcia serca. „On stał się człowiekiem, aby człowiek, który stał się wewnętrznie głuchy i niemy z powodu grzechu, był w stanie usłyszeć głos Boga, głos Miłości, która przemawia do jego serca, i w ten sposób sam nauczył się mówić językiem miłości” (Benedykt XVI).

 

Ogłoszenia duszpasterskie

  1. W tym tygodniu wspominamy:

– w czwartek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora kościoła

– w piątek święto Podwyższenia Krzyża Świętego

– w sobotę Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

  1. Jutro w katedrze katowickiej o godz. 11.00 odbędzie się Msza św. pogrzebowa bpa Szczepana Wesołego, wieloletniego biskupa Polonii na emigracji. W Jego intencji zostanie odprawiona Msza św. jutro o godz. 19.00 na którą zapraszam.
  2. Zmieniamy godziny Mszy św. w tygodniu. W poniedziałek, środę, piątek i sobotę Msza św. o godz. 19.00. We wtorek i czwartek o godz. 9.15. Jest to ukłon w stronę ludzi którzy pracują w ciągu dnia lub się uczą.
  3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość św. Stanisława Kostki – patrona naszej parafii. Z tej okazji w Ipswich i Colchester zapraszamy po Mszy św. na wspólną kawę i herbatę. Prosimy chętnych o upieczenie ciast z tej okazji.
  4. W sobotę 22 września w Colchester odbędzie się Polonijne spotkanie rodzinne na zakończenie lata na East Mersea CO5 8UJ od godz. 10.00 w zależności od pogody. Zabieramy ze sobą prowiant, oraz chęć do wspólnej zabawy. Możliwy jest turniej siatkówki. Wstęp wolny. Koszt to oplata za parking według cennika na miejscu. Więcej informacji na Facebooku POLSKA PARAFIA COLCHESTER
  5. Zapisy na przygotowanie do I Komunii św. oraz bierzmowania trwa do końca września. Formularz znajduje się na stronie internetowej parafii. Następnie wypełniony przynosimy do zakrystii. O konkretnej dacie spotkania poinformuję w niedzielę 23 września.

7. W sobotę 29 września odbędzie się przy kościele w Ipswich odbędzie się  zabawa dożynkowa. Bilety w cenie 8 £ dla dorosłych i 2 £ dla dzieci do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz u Adama Lewandowicza.